Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Николай Хаджигенов: Всички в управлението сбъдват желанията на Борисов и Пеевски

Снимка: БГНЕС

Може би трябва да обявим година на национален траур, заради политическата алчност, егоизъм и глупост.

Така започна своя коментар за актуалната ситуация в България адв. Николай Хаджигенов пред БНР-Радио София.

По думите му, според членовете на малката партия в парламента („Възраждане“, бел. ред.), кризата и човешките жертви от водното бедствие по южното ни Черноморие едва ли не са заради това, че сме предоставили 100 БТР-а.

„Освен това, всичко останало е ГЕРБ. ГЕРБ и ДПС – посочи Хаджигенов. –  Всичко се прави само, за да пребъде ГЕРБ, Бойко Борисов и Делян Пеевски. Борисов е най-яростният прокарвач на съветски, имперски интереси в България. Аз много харесвам министъра на отбраната Тагарев, но да си зададем въпроса възможно ли е той да направи самостоятелна политика. Отговорът е Не.“

Според адвоката и бивш депутат стилът на Бойко Борисов е този: намира едно добро, интелигентно лице (като акад. Денков), слага го отпред, а хората си викат: Този е много хубав.

„Няма спор – и Денков, и Тагарев са много хубави, но кой от тях прави нещо различно от това, да сбъдва желанията на Борисов и на Пеевски? Никой“, допълни Хаджигенов.

Той призна, че след протестите е искал да довърши започнатото, но на площада е имало и хора, които са били за смяна на ГЕРБ, „ама ако може сухата филия, дето я държим, да я намажем с нещо по-дебело… Не бива в политиката да влизаш, за да вземеш. Първо трябва да дадеш“.

Според адв. Хаджигенов убийството на Алексей Петров има всички белези на политическо.

Завръщането на Васил Божков не е достатъчно планирано, но показанията ще са полезни от правосъдна гледна точка – вече „имаме не само доказателства, но и свидетел на корупцията“ у нас.

Ако от ГЕРБ издигнат слаб кандидат за столичен кмет на местните избори, това ще значи, че „сглобката“ може да се обедини около Васил Терзиев - дори „и негласно, това ще проличи. За Борисов няма да се промени нищо, просто ще има друга Фандъкова в София“.

Той допълни, че за Пловдив като че се гласи същата схема, но това е лошо за всички граждани.

Чуйте разговора на Лъчезар Христов.

По публикацията работи: Георги Нейков

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

"Форум", 26.03.25: Ако всичко в ресторантьорския бизнес излезе на светло, колко заведения ще останат?

В средата на седмицата събеседниците във "Форум" - политолозите Марая Цветкова и Теодор Славев , коментираха следните теми: Правителството "отряза" ресторантьорите и върна ДДС на 20%. Собствениците отново се заричат за протести. Но проблемите в бранша не са само в ставката. Мотото на мнозина в сектора са "Ден година храни". Само цените ли ни..

публикувано на 26.03.25 в 18:35

Юли Тонкин: Инвестирайте в себе си!

Юли Тонкин - предприемач, но повече вдъхновител в откровен разговор с екипа на предаването “Добър вечер, София“ по екзистенциални въпроси, свързани с човешките взаимоотношения. Според него, успехът оставя следи, но ако човек иска да бъде успешен, трябва да следва рецептата на вече успелите . "За мен е много важно простото правило -..

публикувано на 26.03.25 в 16:55

Трябва да има менюта и за ученици със специфични изисквания за хранителните съставки!

Преди около месец Министерството на здравеопазването публикува за обществено обсъждане нова наредба за здравословното хранене в училище . С нея се цели да се разширят изискванията за отделните групи храни, за да са описани детайлно здравословните им параметри. В повечето училища, обаче, не предлагат храна, безопасна и съобразена с нуждите на..

публикувано на 26.03.25 в 16:15
Стадион „Георги Аспарухов“

Столичната община е готова да разгледа предложение за нов стадион на "Левски"

Столичната община е в оперативна готовност да разгледа предложение за строеж на нов стадион на ПФК "Левски" и да предприеме стъпките, за да го завърши, заяви председателят на Столичния общински съвет (СОС) Цветомир Петров . Той и столичният кмет Васил Терзиев проведоха днес среща с представители на Сдружение "Левски на левскарите". Петров заяви, че..

публикувано на 26.03.25 в 16:07

Писатели от различни части на света ще гостуват на "Литературни срещи 2025" през април в София

Писатели от различни части на света ще гостуват на "Литературни срещи 2025" през април в София. Инициативата, замислена и организирана от Фондация “Прочети София“, вече три години е част от културния живот на столицата. Припомняме, че първото издание на “Литературни срещи“ се проведе през 2022 година. На него бе представена..

публикувано на 26.03.25 в 15:25

Д-р Гергана Николова: Безплатни трябваше да са първо антигрипните ваксини, а не антибиотиците

От 1 юли т.г. определени лекарства срещу инфекциозни заболявания за деца до 7-годишна възраст ще бъдат безплатни. Става дума за антибиотици и други антивирусни медикаменти. Мярката е заложена с 20 млн. лева в бюджета на Националната здравноосигурителна каса , който депутатите приеха на второ четене. "Ние лекарите никога не сме били..

публикувано на 26.03.25 в 15:00

Студентският съвет на СУ организира благотворителен базар "Купи книга, дари надежда"

На 4 април в централното фоайе на Ректората на Софийския университет "Св. Климент Охридски“ ще се проведе благотворителен базар "Купи книга, дари надежда". Целта е да бъдат подкрепени деца в неравностойно положение от училището в търновското село Русаля. То дава шанс на деца в риск, напълно безплатно, да получат образование, възпитание и грижа, без..

публикувано на 26.03.25 в 14:14