"Две са основните неща, с които можем да се похвалим и които очакваме да подобрят средата за обучение в училище и самата подготовка на учениците. Първото е, че с министерско постановление от месец юли ние сме включени отново в списъка на иновативните училища, този път с актуализирани учебни програми. Разликата между по-голямата част от останалите иновативни училища е, че иновацията в много случаи се провежда в единични паралелки, докато при нас обхватът на иновацията е във всички паралелки от 1 до 7 клас. Учебните програми изцяло са актуализирани, защото знаете, че сферата, в която ние се развиваме е изключително динамична. Като допълнение да кажа, че променихме иновацията от 5 до 7 клас и децата вече ще изучават графичен дизайн", отбеляза тя.
Германова посочи, че е минала обществена поръчка и предстои монтаж на спортен балон в двора на училището, с което ще се увеличат закритите площи, на които децата могат да спортуват през зимата. Тя сподели, че голям брой родители имат желание да запишат децата си в училището. Това е освен заради програмите и заради добрите условия, които предлага учебното заведение.
"Ние сме училище, което е на едносменно обучение. Знаете колко е важно за родителите да има целодневно кой да се грижи за децата им. При нас всеки клас от първи до четвърти си има занималня и родителите са спокойни, че тези деца от сутрин до следобед са обгрижвани в училище", каза тя.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
Над 73% от служителите у нас споделят, че са били дискриминирани в процеса по подбор или на работното място. Най-широко разпространената причина за дискриминация е възрастта (46%) – това се потвърждава и от последните данни на Евробарометър, следвана от полът и половата идентичност (33%) и семейния статус (19%). Данните са от анонимно..
Днес в YouTube-канала на БНР се състоя премиерата на първия музикален клип, продуциран от обществената медия. Обичаната емблематична песен на Стефка Съботинова "Притури се планината" е записана в нов аранжимент от Детския радиохор, Симфоничния оркестър и Оркестъра за народна музика на БНР. Изборът на песента не е случаен. Повод е..
По-озеленените квартали имат по-здрави жители, а смогът може да ни вкара в болница дори след седмица закъснение , показват резултатите от две първи по рода си проучвания за обществено-здравните ефекти от замърсения въздух в градовете в България. Двете задълбочени изследвания, извършени от български учени и организации с обществена полза,..
Как се изграждат бъдещите млади велолидери? Едноименният проект и обучение ще стартира в София, на 14 и 15 октомври. Организатори са Фондация "СпоДари" и Националната спортна академия, с финансовата подкрепа на общинската програма "София-град на младите и активните". В предаването „Радиокафе“ гостуваха Маргарита Петрова и Румяна Йотова..
"Музикаутор" и партньорите дават старт на третото издание на инициативата „Светилник 2023/2024: И мойте песни все ще се четат“. То се провежда под патронажа на Министерството на културата и на Министерството на образованието и науката и предвижда създаването на химни за училища от осем града на страната. За изминалите 2 издания на..
Със специална театрална вечер и прочит на пиесата "Финист-Ясният сокол", на 2 октомври от 19.00 часа клубът на НЧ "Читалището.то" се включва в международна акция за подкрепа на арестуваните руски интелектуалки Светлана Петрийчук и Женя Беркович. Текстът ще бъде поднесен от актрисите Станка Калчева и Богдана Котарева, режисьор е Василена..
Изложбата “Послания“ бе открита на 14 септември в Национална галерия “Двореца“. Поводът – 120 години от рождението на Златю Бояджиев – едно от най-големите имена в българската живопис през 20 век. Събеседници в „Радиокафе“ бяха кураторите Весела Радоева и Боряна Вълчанова. Те припомниха и за по-ранна експозиция, в галерия „Средец“ –..