Един от най-успешните и виртуозни акордеонисти у нас и зад граница Калоян Куманов ще зарадва публиката с концерт импровизации в компанията на Стоян Янкулов-Стунджи – ударни и перкусии, Юлиан Янев – пиано, кийборд, Владимир Владимиров – китара, Радослав Славчев-Riverman – бас и Мирослав Иванов – китара.
Това ще стане на 25 октомври от 19:00 ч. в Първо студио на БНР.
С очаквания от мнозина концерт "Акордеонни импресии" продължава проектът"Джаз в Първо студио" на БНР, отбелязват продуцентите.
Снимка: Христина Иванова
„Замислил съм го така, че да бъде интересно и вълнуващо. И така се очертава – дори само като се види кой още ще участва – изтъкна пред БНР-Радио София Калоян Куманов, преди да изреди партньорите си на сцената. – Лесно да ги избереш, не е лесно те да са свободни и да се съгласят. И съм им благодарен. Ще свирим Й. С. Бах, прогресив рок, Гери Мур, танго, класика и български фолклор - и всичко това с основен инструмент акордеон. Такива концерти се правят рядко.“
През ноември Куманов ще участва в Пловдивски фестивал на камерната музика. Поканен е след Нова година да се включи в проект и турне с оркестър за балканска и циганска музика. И при успешен концерт та 25-и, да замисли и осъществи и „Импресии-2“.
Чуйте разговора на Лили Големинова.
Коментатори във "Форум" тази седмица са гражданският активист Веселин Кръстев и урбанистът Калоян Карамитов. Заедно с водещия Константин Лавсов, част от темите, които дискутираха днес, бяха: - Децентрализация в София – възможна ли е? - Правомощията на районните кметове - Има ли гражданско общество в България – какво ни обединява? - Местните..
Столичната община достави на районните администрации 2000 компостера за домакинства от цяла София. Те са част от инициативата на администрацията „Компостирай вкъщи“ и се раздават на домакинствата, които предварително са заявили желание, съобщават от Столичната община. С това общият брой на компостерите за домашно ползване по програмата стават над 14..
През 2024 г. случаите на морбили в Европа са се удвоили като достигат 25-годишен връх, съобщи преди дни Световната здравна организация. Пред Радио София доц. Стефка Крумова - ръководител на Националната референтна лаборатория по морбили, паротит и рубеола към НЦЗПБ обясни, че заболелите в Европа, за които СЗО съобщава, са над 32 000 души за..
Фокус върху решения за енергийна ефективност, зелена енергия и алтернативни форми на енергийно захранване, поставя специализираната конференция „Energy of tomorrow“. Участниците в нея - представители на държавни институции, на академичната общност и бизнес организации, очертават основните характеристики на енергийния пазар и кога той ще бъде..
През последните седем години сме се утвърдили като лидер на пазара за регистрацията на иновативни сортове коноп, чието начало е от САЩ, където тази индустрия стартира. В Европа се движим с около 10 г. назад. Ние от там намерихме тези иновативни сортове и закупихме правата за тях. В България през Изпълнителна агенция за сортови изпитвания, апробация и..
В голяма част от българските градове през последните дни се проведоха редица протести срещу насилието над животни. За промяна в законодателството, по-високи присъди и справедливост, настояват протестиращите. Пред Радио София адвокат Иван Енев коментира, че проблемът с насилието на животни се неглижира от законодателя. "Не се обръща..
Днес в Столичната община се проведе извънреден брифинг свързан с управлението на отпадъците в столицата. На него присъстваха кметът Васил Терзиев, заместник-кметът по направление "Зелена система и екология“ Надежда Бобчева, директорът на завода за отпадъци Николай Савов, представители от групата на Продължаваме Промяната - Демократична България,..