Започнаха снимките на новия български сериал "Тревожност", продуциран от Мирамар филм и Българската национална телевизия, с режисьор Илиян Джевелеков.
„Тревожност“ е и първият телевизионен сериал, който печели финансиране от Националния филмов център, съобщават продуцентите.
На 1 декември предстои среща с актьорите и снимачния екип, по този повод гост в „Радиокафе“ бе Радослава Топалова, която е част от сценарния екип.
"С продуцентите Илиян Джевелеков и Матей Константинов се запознах през 2017 година, докато подготвяха премиерата на пълнометражния филм „Вездесъщият“ и аз влязох като част от екипа. Казах си, че много бих искала отново да работя с тези хора, защото видях какви професионалисти са, видях как работят и техните проекти бяха интересни за мен“, сподели тя.
„След време те вече имаха идея за такъв сериал и ми предложиха да се включа в екипа, но не директно, а трябваше да мина през каст, за да се види дали можем наистина да се сработим и напаснем, и така се сформира сценарния екип – Матей Константинов, Илиян Джевелеков, Емил Христов и аз“, разказва още Топалова.
Разпределят си работата по филма и всичко обсъждат заедно – персонажите, развитието на действието, отделните сюжетни линии.
Действието във филма се развива в Център за психологична помощ и психотерапия.
„Нашите двама консултанти са едни от най-добрите в България – Иван Игов и Огнян Димов, които много ни помогнаха. Актьорът Пенко Господинов се превъплъщава в ролята на д-р Манов, създател на Центъра, психоаналитик и психотерапевт със сериозна международна кариера. Ани Пападопулу влиза в ролята на неговата съпруга - д-р Ясенова, която е психолог и специалист по детско-юношески консултации и терапии. Сериалът проследява както техните лични взаимоотношения, така и историите на хората, които ги посещават".
В 12-те епизода на сериала зрителят ще могат да проследят техните лични проблеми, спадове, успехи, различни периоди на трансформации.
Продуцентът Матей Константинов споделя, че след като е започнал да работи с материала за този филм е променил за себе си познатото схващане, че мъжете у нас не ходят на психотерапевти.
Радослава Топалова разкри, че екипът не си е поставял за цел да променя обществените нагласи по тези въпроси.
„Но някак естествено се получи, защото голяма част от казусите, които се разглеждат и в двата кабинета (д-р Манов и д-р Ясенова), са случаи от практиката на консултантите Иван Игов и Огнян Димов, освен това и много истории на различни мъже, които търсят специализирана помощ за своите проблеми. Темите които засягаме са такива, че хем да не вкарват в безумно клише, хем всеки да може да открие нещо за себе си“, уточни още тя.
Сцените се заснемат на различни места, а кабинетите са в красива къща със сериозна културна стойност. Продуцентът Георги Димитров и част от екипа на Мирамар са допринесли тя да изглежда автентично и впечатляващо, както и да се създаде атмосфера, отговаряща на характерите на отделните персонажи, сподели още Радослава Топалова. В сериала участват и деца-актьори. През разказаните истории са пречупени много от съвременните проблеми в обществото.
Още подробности, чуйте в разговора на Гергана Пейкова в звуковия файл.
Продължаваме кюстендилските си срещи с Евгени Серафимов, автор на концепцията за нетрадиционната коледна елха, предизвикала оживени дискусии в града: "Кюстендилци са много ревниви към града си, разбират от красивото. Елхата бе композиционен център, площадът като че ли порастна. Получи се европейски площад. Самоцелното оригиналничене не е моят път...
Тромпетистът Михаил Йосифов за връзката си с Осоговската планина: "Музикалната ми пиеса "Отново в джаза" е като ефект на пеперудата. Мишо написа музиката на спектакъла, това е за мен проекта на годината. В един разговор за джаз музиката на бенда ме помете като вълна. Представих си какво ще е за публиката, ако успея да го прехвърля на театрална сцена...
Първото неделно "Радиокафе" за годината гостува на Кюстендил, а пръв в него гостува самият кмет, г-н Огнян Атанасов: "Смело се заявихме като културната столица на Западна България. Културата е основен двигател в един град да има добър живот. Работим и за местното население, и за туристическия интерес. Съхраняваме и представяме традицията, но сме с..
Изключителна клавирна педагожка - личност, родена да дарява знание. Виртуозна пианистка, която впечатлява с талант, техника и отношение. Прави го със замах, както в родината си, така и из цяла Европа. Тя се казва професор Панка Пелишек. С разказ за нейния 90-годишен път откриваме поредицата “Историята оживява” за Новата 2025-а година: Слушаме..
Имало ли е примитивни пивоварници в София преди фабриката на братя Прошек? По колко бурета дневно се е пило в София? Кои поети и писатели са били сред посетителите на "Дълбок зимник" и какво е свързвало кръчмата с пивоварната? Освен отговори на тези основни въпроси, напомняме и другите дела на двамата братя и кой от тях е бил личен приятел на Левски -..
Фестивалът „Сурва“ гостува в Борисовата градина на 5 януари. Подробностите от заместник-кмета на община Перник Стефан Кръстев и Борис Радев: "Очакваме да доставим голяма радост с шест от най-награждаваните групи на "Сурва Перник". Те са от област Перник, три са от община "Перник", като две от групите са носители на най-голямата награда "Златната..
СВОБОДНА ЗОНА - Гледна точка , изложба,организирана с благодарност към проф. Иван Кирков. Представя ни я Валентин Щинков: "За 4-5 поредна година организираме това събитие за човека-явление в българската действителност. Няма нещо в сферата на изкуствата, с която да не се е занимавал. Филип Зидаров го нарича "необходимият художник" - дава сили на..