Голяма част от младите хора в страната нямат ясна представа как се случват климатичните промени, сочи проучване сред 100 младежи, направено от организаторите на събитието. Пред Радио София Ремина Алексиева и Александър Георгиев споделиха, че младите хора имат само бегла идея за факторите, които причиняват климатичните промени.
„Някои засягат проблема със замърсяването, някои – проблемът с въздуха, но няма единно разбиране“, уточни Александър Георгиев.
Ремина Алексиева добави, че младите все повече се интересуват от темата.
„Стремят се да търсят информация, да видят какво могат да направят по въпроса, но от анкетата, която проведохме, стана ясно, че самият диалог все още е доста объркан. Като че ли младежите, начинът, по който се комуникира темата за климатичните промени, все още няма конкретно разбиране за това как ги афектира лично тях“, каза Ремина Алексиева.
Събитието ще се проведе в рамките на 4 часа - от 14.00 до 18.00 ч. Младежите ще имат възможност да се поставят в обувките на различни заинтересовани страни в борбата с климатичните промени. Целта е чрез помощта на експерти в областта да постигнат общо решение на няколко предварително зададени проблема.
„Основната тема на срещата е проследяването на това как становището, което излезе от COP (CONFERENCE OF THE PARTIES TO THE CONVENTION, което се проведе през миналата седмица), т.е. конкретните неща, които държавите трябва да направят, ще бъде адаптирано за българската реалност“, обясни Александър Георгиев.
Желаещите могат да гледат "Младежка среща за климата” чрез стрийм на живо в профила на ПанГея или в YouTube канала на младежката организация към WWF България.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
В средата на тази седмица най-после можем да съобщим дълго очакваната новина за редовно правителство. В минутите на днешния "Форум" Иво Инджов и Аркади Шарков коментираха по темите: Кабинетът "Желязков" – състав, перспективи, възможности. Министри и хоризонти пред партиите в коалицията. В седмицата преди встъпването на Доналд Тръмп като..
Внедряването на изкуствения интелект в класната стая, макар и противоречиво, се разглежда от организации като ЮНЕСКО, ОИСР и Световния икономически форум като ключова стъпка към модернизация на образованието и подготовка на учениците за изискванията на съвременния свят. Според екипа на Приложна академия за образование "Синдео“, специализирана..
Дванадесетокласничката Александра Петкова от Националната природо-математическата гимназия "Акад. Любомир Чакалов" (НПМГ) в София бе аплодирана от пълна зала с млади учени, след като в рамките на 7 минути представи своя разработка, с която допълва теорията на Келвин за константните вълни . Това стана преди броени дни по време на Нобеловите..
"На кино на село" е ежегоден фестивал, който стартира в село Трудовец през юли-септември 2024 г. Целта е да се осигури равен достъп до новите кинопродукции в малките населени места в България, чрез изграждане на мрежа от кино-села и местни "кино-будители". За тази година са предвидени 60 прожекции в 10 български села, каза пред Радио София..
Нов Правилник за дейността на Съвета за осиновяване е публикуван от социалното министерство за обществено обсъждане. Във връзка с промените в Семейния кодекс от края на 2023 г., социалният министър издаде Наредба за реда за вписването, воденето, съхраняването, поддържането и функционирането на Националната електронна информационна..
В град Елин Пелин тече процедура за приемане на кандидатури за финансово подпомагане на двойки с репродуктивни проблеми, които живеят на територията на общината. Крайният срокът за прием на документите е 21 февруари. От края на 2023 г. от местната власт е приет Правилник за финансово подпомагане на хора с такива проблеми, съобщи пред..
Музикантите от група Аffection пристигнаха от Казанлък, за да свирят и пеят, както и да разкажат за себе си в предаването “Добър вечер, София“. Те са петима, без своя талисман, който остана забулен в мистериозна тайна. “След два месеца Affection ще навърши двайсет години и мисля, че 2025-а започва като най-добрата в нашата история..