Музикантите от група Аffectionпристигнаха от Казанлък, за да свирят и пеят, както и да разкажат за себе си в предаването “Добър вечер, София“.
Те са петима, без своя талисман, който остана забулен в мистериозна тайна.
“След два месеца Affection ще навърши двайсет години и мисля, че 2025-а започва като най-добрата в нашата история – спечелихме награда, пускат ни много по-радиата и хората ни казват, че харесват музиката ни, без дори да ни познават“, твърди Георги, вокалист на групата. Той разкри още, че името на групата “Affection“ изразява привличане и отношение към музиката.
Цецо – свири на соло китара, Джовани – на клавишни инструменти, в групата е от 2018 година, Виктор е барабанист. Георги събира групата като на шега, просто за да посвирят.
“Никога не съм си представял, че ще имаме такава група, ще издаваме албуми, че ще бъдем хора, които пеят на български и просвещават обществото в някаква степен“, коментира той.
Досега групата има 4 издадени албума. Всеки един от музикантите допринася за стила музика, който свирят.
Според музикантите, идеята на композициите е да проникват в съзнанието на хората по един по-заобиколен, абстрактен начин, като ги провокират да се замислят над музиката – смесица от гръндж, пост гръндж, инди рок и алтърнатив.
“Тъй като свирим от много години, всеки един от нас се променя, така и нито един албум не прилича на предишния, нито на следващия“, поясниха от групата.
С изпълнения на живо в студиото те представиха своите песни “Чакам някъде“ и “Часовникът“.
Какви са плановете им за музикалното им развитие – ще имат ли нови инструменти и ще канят ли в групата гост-изпълнители, чуйте от разговора на Яна и Роман в звуковия файл.
Кристиан Сугарев е виолист в състава на Софийската филхармония. На 27 април от 19 часа в камерна зала „България“ заедно с още две дами от състава на филхармонията – Кристина Михайлов и Петя Йорданова той ще представи една специална и отдавна мислена програма. Самата програма е по идея на Кристиан. Ето какво разказ той за БНР – „ ще изпълним..
Днес на Томина неделя, предаването гостува на празника на община Чавдар. Говорим за развитието на региона, традициите и обичаите на хората, които живеят в малка Швейцария. Ще усетите и магията на „Света Петка“ - неолитното село над Чавдар. Първият ни гост е Павлина Павлова - секретар на община Чавдар: "Основно работим с групи с деца, това е..
Какво има зад решетката с розово-червен цвят на днешния пл.Бански? Кои гости на града винаги се озовават там? Кой премахва църквата Св.Никола Мали и кой - мюсюлманските храмове в града? Какво е да политикарствуваш и къде се политикарствува? Колко е бил капацитетът на първия цирк, преди да бъде разрушен и на мястото му да се построи покрит търговски..
Слушаме Любомир Пипков от Златния фонд на БНР - гласа му и музикални откъси от негови произведения. Говорим за композитора с проф.Юлиян Куюмджиев, преподавател в НМА и автор на книга за него, както и с внучката му, актрисата Ани Вълчанова:
Райна Попгеоргиева Футекова, влязла в историята като Райна Княгиня, има трагична и злочеста съдба. Според признанията в собствената ѝ автобиография, тя ушива знамето на Априлското въстание от любов към Георги Бенковски, който дори и да е разбрал за чувствата ѝ, не им е отговорил. Десетте дни на възторг, триумф и свобода за панагюрци и самата..
За премиерата на „Сън в лятна нощ“ на 29 и 30 април в Младежкия театър „Николай Бинев“ разговаряме с р ежисьора Диана Добрева. Тя се обръща към този текст след като е поставила много трагедии и сега е дошло време за една комедия. Но не коя да е, а именно този най-обичан текст на Уилям Шекспир. Мястото на действието, по пиеса, е гората. В тази..
Ако психодраматистите бяха рекламисти – събитие от Българско Дружество по Психодрама и Групова Терапия, представено ни от Богдана Златева - дипломиран психодрама асистент към Д.Е.А.: "До голяма степен изграждането на лична марка е резултат на среща с другия. Стратегическата комуникация следва формата и структурата, с която се появяваме. Но се..