Започнаха снимките по съвсем новия кино проект на режисьора Стефан Командарев "Made in EU”. Филмът ще се снима в Хасково, Димитровград, Мадан и Рудозем. В лентата ще видим актьори като Гергана Плетньова, Анастасия Ингилизова, Ивайло Христов, Герасим Георгиев-Геро, Ивайло Христов, Иван Бърнев, Ирини Жамбонас, Ованес Торосян и др.
Работата по проекта започва още през 2020 година, а от началото на 2024-а екипът репетира с актьорите по сценария. Командарев отново работи с Катя Тричкова като продуцент, със Симеон Венциславов по сценария, а зад камерата за пореден път ще застане Веселин Христов.
“В България, стойностно кино се прави с приятели и съмишленици. Изключително съм щастлив, че до мен имам такъв страхотен екип, с който отдавна сме повече от приятели“, споделя Командарев. Ето какво още разказа той в предаването „Радиокафе“.
“Да, днес е първият снимачен ден на новия ни проект, който се казва “Made in EU”(„Произведено в Европейския съюз“). С екипа си пожелахме успех и да направим смислен и вълнуващ филм".
Той разкри, че както във всеки свой филм, освен утвърдени имена, винаги се стреми да има и нови лица, едно от тях е актрисата Гергана Плентьова, с която досега не са работили заедно, но която ще видим в главната роля. Участват и съвсем млади актьори като второкурсникът Тодор Коцев, по думите на режисьора, интересна смесица от по-опитни и не толкова опитни актьори.
„Но огромната част от екипа са едни и същи хора - съмишленици, професионалисти, приятели, с които сме правили заедно доста неща“, посочи още той.
"Made in EU” разказва за шивачка в малък град и нейния син. Една история, която се развива в началото на Ковид пандемията, в една текстилна фабрика, която произвежда качествени, лъскави дрехи с етикет „Произведено в Европейския съюз“.
„В съдбата на подобен тип герои винаги рефлектират световни събития от типа на глобализация, модерно робство, както и едно глобално явление, каквото беше пандемията от Ковид-19“, посочи режисьорът.
Чуйте повече в разговора на Гергана Пейкова.
„Made in EU“ е българо-немско-чешка копродукция (Арго Филм, 42film и Negativ) и e реализиран с подкрепата на ИА "НФЦ", МДМ – Германия и Чешки филмов фонд.
Актрисата Каталин Старейшинска за пиесата "Малки красиви неща" в Театро: "Пиесата е съставена от документални истории от една анонимна рубрика, поета в 2010 от нов човек под името "Шугар". Отговорите са доста откровени, свързани са с лични истории и това прави пиесата доста достъпна, всеки би се припознал с нещо в нея. Историите текат на принципа..
Стефан Драгостинов за предстоящия спектакъл по случай годишнината на Драгостин фолк национал: "Създали сме 11 диска с фолклорни песни и инструментална музика с безброй турнета по цял свят. Песните са свързани с фолклорните традиции на много региони освен шопския, една от тях е родопската Рофинка. Марияна Павлова, най-ниският глас в света си дойде от..
Кауза за бебе със злокачествено заболяване събира на благотворителен фестивал , представен ни от Мая Цанева от "Безопасни детски площадки": "Ще бъдем в отоплената тента пред стадион "Академик" и ще съберем лепта от хората, за да може бебето да порасне. Там ще има и детска площадка на закрито. Много красиви и вкусни неща, изработени от доброволци...
"Душата ми е стон" е темата на поредната беседа на Бохемска София с герои Яворов и Лора: Става дума за последната им вечер заедно - 29 ноември 1913. Какъв е поводът за приятелската сбирка, на която семейство Яворови пристигат първи и какво се случва в тази фатална вечер след поредната сцена на ревност - в звуковия файл.
Валентина Петкова разказва за гостуванията си при Емил Димитров и съпругата му Мариета Гьошева в къщата им в Княжево. За „опитомяването“ на режисьора Николай Волев от половинката му Доротея и аристократичния им дом на ул. Кракра. За скромното битие на Светослав Лучников и жена му Стефка, побрали споделения си живот в стая и кухня на ул. Янтра. За..
Записите са от Националната научна конференция “С перо и меч за свобода и независимост”, която се организира от Дирекция на музеите в град Копривщица, Институт за исторически изследвания при Българска академия на науките и Софийски университет “Св. Климент Охридски”: Започваме с професор Вера Бонева от Унибит и нейните тези, свързани с..
„О(б)твързан“ – премиера в Театър Възраждане – Тери Фишър, режисьор на спектакъла и част от трупата на театъра: "Изключително умна комедия с много прости средства. За героя не е лесно, той е над нещата, колебанията му го спират. Предизвикателство е да не се плузгаш по повърхността. Опитали сме се да уцелим театралния език, съчетание на танц и текст,..