„Всичко беше по-приятно за гледане, сега е застроено. Сивите блокове и бетонът стават все повече и повече с всеки изминал ден, но тези хора трябва да живеят някъде и трябва да свикнем с това, което се случва“, добави тя.
По думите й, хубавото в квартала е, че има много денонощни магазини и аптеки. Признава, че липсват паркоместа, но въпреки това, според Шахънска, мястото е добро за живеене.
„Когато няма студенти е много спокойно. От септември до май е натоварено, но има много спокойни месеци“, изтъкна тя.
Като млад човек, тя мечтае в квартала да има повече спортни съоръжения и площадки.
Именно презастрояването и липсата на паркоместа пък е накарало Теодора Трифонова да напусне квартала.
„Липсата на детски градини и ясли, постоянно разбитите улици и бездомни кучета, допринесоха за решението ми да се махна от там. Още докато бях студентка сме пускали сигнали до общината, но въобще не е имало реакция от тяхна страна. Пускали сме сигнали за бездомни кучета, за липса на осветление, за зле поддържани детски площадки – няма никаква реакция“, каза Трифонова.
Какви са проблемите, с които се сблъскват незрящите хора в района, обясни Христиан Димитров. По думите му, наистина паркирането е сред основните, но като цяло кварталът е добре уреден.
„Кварталът не е никак лош за един незрящ човек, има доста добри индикатори. На доста места има светофари, които имат звукова сигнализация и мога да кажа, че е добре“, каза Христиан Димитров.
Той добави, че тротоарите имат нужда от ремонт, както и шахтите, които са опасни за незрящите хора.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
В края на седмицата анализатори във "Форум" продължават да коментират последните стъпки на български политици в търсене на изход от кризата. Освен продължаващите преговори за редовно правителство, те се спряха на новината за официално полученото от Кирил Петков обвинение на прокуратурата за арестите на Борисов, Горанов и Арнаудова, можем ли..
През започналата 2025 г. общините са изправени пред три големи предизвикателства : 1. Изпълнението на проекти . Те са финансирани по три линии – от Инвестиционната програма, от Плана за възстановяване и устойчивост и от оперативните програми на ЕС. Предстои стартиране на програмата за селските райони; 2. Реформата в системата..
С настъпването на новата 2025 година една от основните храни на българската трапеза - хлябът, отчете ръст в цената си между 20 и 30 на сто. Като причина за ценовия скок се изтъква връщането на 20-те процента ДДС ставка, а според разчетите на Министерство на финансите става ясно, че завишаването на цената е с цел попълването на дупките в новият..
На 1 януари 2025 г. Полша пое председателството на Съвета на ЕС. Основен приоритет пред полското председателство ще е сигурността в Европа, каза пред Радио София посланикът на Република Полша в България Н. Пр. Мачей Шимански. "Хората искат да са сигурни от всякакви заплахи и искат да живеят добре“, посочи той. Н. Пр. Мачей Шимански..
Тя е на световно ниво във всичко, което прави – по талант, по перо, справя се добре и като драматуррг, тя е Елена Телбис – мултифункионален плеймейкър в изкуството. В нейната скромност тя не желае да я наричат драматург, редом с големите имена като Константин Илиев и Стефан Цанев, но дебютът й за спектакъла “Боклук“ печели награда в..
Липсата на приет бюджет и удължителен закон създава сериозни проблеми за небитовите потребители на електроенергия. Няма регламентиран механизъм за компенсиране на свръхвисоките цени, което води до значително напрежение сред предприятията, стана ясно на среща с медиите на работодателските организации и представители на синдикатите...
Трите партии ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН не са достатъчни, за да се стигне до редовно правителство. Нужна е подкрепа от четвърта политическа сила , но тук се отваря поле за спекулациите. Това коментира пред БНР-Радио София политологът Георги Киряков . "Досега най-добре щеше да е, ако всяка страна от преговорите направи отстъпка. Но това не..