Екипът на предаването "Добър вечер, София", посрещна многобройни гости, които дойдоха от света на вълшебствата, за да ни разкажат за "Бандата на Банши: Рецепта за магия" - първият български фентъзи филм, който ще има своята премиера на 27 април. В него зрителите ще се впуснат във вълнуващо пътешествие, подходящо както за деца, така и за възрастни, в един вълшебен свят, където всеки е магьосник, носещ в себе си силата на въображението и възможност да преобрази света около себе си.
Ето кои бяха гостите ни:
Ако нещо в крайния си вариант е красиво, богато и изпипано в детайли, то вероятно е било необходимо като диамант, да се шлайфа постоянно. Така режисьорът и продуцент на продукцията Ангел Георгиев онагледи дългия път, през който е преминала, преди да достигне своята крайна дестинация – зрителят.
"Фентъзи се прави трудно и дълго поради високия бюджет, много ще се радвам на зрителите да им хареса. Подходящ е за деца, за родители. Филмът е късометражен, с дължина 25 минути, идеята за него тръгва от театрална постановка, създадена по книгата "Пътешествията на Мая", която също е моя", разкри той.
Героите са весели, глупави, и имат сърце, противоречиви образи, пълни с хумор и радващи със своята поява и развитие, разказа още режисьорът.
“Бандата на Банши: Рецепта за магия“ не само ще ни забавлява, но и ще ни предизвика да разгледаме живота с нов поглед - през призмата на смеха, вдъхновението и лекотата.
Този епизод, чиято премиера ще видим, е пилотен, предстои да стане сериал. Когато гледаме този филм, трябва да знаем, че всички образи ще се развият във времето.
Филмът е сниман в близост до град Трън, в Балкана и всичко изглежда много автентично, затова въпреки дъжда, заради хармонията се получиха нещата, сподели още Ангел Георгиев. Без да бъде изградена визията на един образ, той не може да стане плътен на екрана, категоричен е той.
Изпипаното в детайли, майсторското преобразяване на визията на актьорите, специалните ефекти, дрехите, като част от каменната епоха, всичко е част от рецептата за магия.
Ще видим и герои пълни антиподи – вещица и фея.
"Изключително преживяване е да видиш как се случва отвътре магията на киното, как се прави филмът", споделят актьорите.
Но защо “Рецепта за магия“, какво и как ще се случи някъде там, чуйте още от разговора на Яна Спиридонова.
И разбира се, посетете премиерата, тази събота, 27 април, от 18 часа.
Цвятко Кадийски за представянето на книгата за първия български ротарианец Събо Николов: "В САЩ, само 10 години след основаването на Ротари клуб, той става член на клуба доста преди появата на клуба през 30-те в България. Майка му е сред основателките на Евангелистката църква в Панагюрище. Събо се бори сам в живота, отива в Пловдив, после в..
Актрисата Каталин Старейшинска за пиесата "Малки красиви неща" в Театро: "Пиесата е съставена от документални истории от една анонимна рубрика, поета в 2010 от нов човек под името "Шугар". Отговорите са доста откровени, свързани са с лични истории и това прави пиесата доста достъпна, всеки би се припознал с нещо в нея. Историите текат на принципа..
Стефан Драгостинов за предстоящия спектакъл по случай годишнината на Драгостин фолк национал: "Създали сме 11 диска с фолклорни песни и инструментална музика с безброй турнета по цял свят. Песните са свързани с фолклорните традиции на много региони освен шопския, една от тях е родопската Рофинка. Марияна Павлова, най-ниският глас в света си дойде от..
Кауза за бебе със злокачествено заболяване събира на благотворителен фестивал , представен ни от Мая Цанева от "Безопасни детски площадки": "Ще бъдем в отоплената тента пред стадион "Академик" и ще съберем лепта от хората, за да може бебето да порасне. Там ще има и детска площадка на закрито. Много красиви и вкусни неща, изработени от доброволци...
"Душата ми е стон" е темата на поредната беседа на Бохемска София с герои Яворов и Лора: Става дума за последната им вечер заедно - 29 ноември 1913. Какъв е поводът за приятелската сбирка, на която семейство Яворови пристигат първи и какво се случва в тази фатална вечер след поредната сцена на ревност - в звуковия файл.
Валентина Петкова разказва за гостуванията си при Емил Димитров и съпругата му Мариета Гьошева в къщата им в Княжево. За „опитомяването“ на режисьора Николай Волев от половинката му Доротея и аристократичния им дом на ул. Кракра. За скромното битие на Светослав Лучников и жена му Стефка, побрали споделения си живот в стая и кухня на ул. Янтра. За..
Записите са от Националната научна конференция “С перо и меч за свобода и независимост”, която се организира от Дирекция на музеите в град Копривщица, Институт за исторически изследвания при Българска академия на науките и Софийски университет “Св. Климент Охридски”: Започваме с професор Вера Бонева от Унибит и нейните тези, свързани с..