Инициативата бе предвидена за утре, 16 май, но лошото време бе причина празникът да се реализира с по-късна дата.
Събитието ще открие кметът на район "Изгрев" д-р Делян Георгиев. В партньорство с фондация "Джуниър Спорт" районът ще проведе мащабно спортно събитие - демонстрация на 16 май от 10:30 часа в парк Тинтява (градинката на КАТ) в кв. Изток.
Фондация Junior Sport е насочена към спорта сред децата с цел създаване и повишаване на спортната култура сред подрастващите, включването им в системни спортни занимания и изграждане на устойчиви спортни навици за цял живот.
С цел да се популяризира масовият спорт, празникът ще включва разнообразни спортни активности, като организаторите се надяват децата и възрастните да изберат нови спортове, които да започнат да практикуват активно.
Основен акцент ще бъдат щафетните игри, на които старт ще даде учителят по физкултура в 105 Средно училище "Атанас Далчев" и състезател по водни скокове Димитър Исаев.
Те ще се проведат в междуучилищен формат, в който ще участват три училища от район "Изгрев" - 105 СУ "Атанас Далчев", 119 СУ "Акад. Михаил Арнаудов" и Софийска професионална гимназия "Княгиня Евдокия".
Специално участие в инициативата ще отбележи и отборът на Столична Община - Район "Изгрев", съставен от ученици в начален и прогимназиален етап от 105 СУ и 119 СУ.
Публиката ще може да види демонстрации, както и да се включат в занимания по айкидо, фехтовка, стрелба с лък, канадска борба и бадминтон.
Демонстрациите ще проведат от професионалисти от клубовете "Кентавър" (стрелба с лък), Pribilovski (канадска борба), със специалното участие на отборите от Професионалната гимназия по високи технологии "А.С.Попов", Бадминтон-БК "Анета Янева" НСА и айкидо клуб Будо Морихей Уешиба.
Участниците в състезанията и победителите ще получат подаръци и награди от партньорите на събитието.
Чуйте повече от разговора на Елисавета Белеганска с Вероника Боева, председател на Фондация "Джуниър Спорт" и Камелия Кюркчиева, заместник кмет на район "Изгрев".
Минко Ламбов за предстоящата премиера на концерта му за цигулка, акордеон и оркестър със солисти Светлин Русев и Вероника Тодорова: "На 29 януари от 19 ч. в Централния военен клуб е премиерата с оркестър Симфониета. Светлин е божество на цигулката, често го сравнявам със самурай. Запознахме се на един образователен концерт на Филхармонията,..
Кремена Николова - Флор от Софийската филхармония за предстоящия концерт на Филхармонията с полемичната за връзката си с Путин оперна дива Анна Нетребко: "Изключително щастливи сме да сме партньори на концерта на Анна Нетребко като съпровождащ оркестър. Изборът на нашия оркестър не е случаен, партнирахме ѝ в Букурещ с почти същата програма, основно -..
Проф. Илия Граматиков от Музикалната академия за лекцията си в СГХГ към изложбата "Европа в България": "Важно е да се подчертае, че това няма да е специализирана музиколожка лекция, тя е отворена до широка публика. Провокация и вдъхновение за мен бе изложбата. Доколко присъства музиката в тези картини? Кога и как се осмисля професионалната..
Ако приемствеността е едно от най-хубавите качества на БНР, то Радиотеатърът е значима част от сърцевината му. От основателите до техните наследници, от реализиращите го до поколенията, работещи с тях. Слушаме един от тонмайсторите, през чийто пулт е минала голяма част от продукцията на Радиотеатъра - Митко Василев, доцент в НБУ, в разговор с Боян..
Историческите сгради на БНР са темата на днешното ни предаване в деня на 90-та годишнина на Радиото с главно "Р": "Oт "Бенковски", в спомените на Кирил Разсуканов за Родно радио , през "Московска", на ъгъла с "Бенковски" заедно със Здравко Петров, до "Драган Цанков" 4 - старата сграда, с разказа на Теодор Караколев от фондация "Български архитектурен..
В Лозенец още кънти споменът от чутовните кабарета на Сирак Скитник и жена му Олга. Къщата им на ул. „Борова гора“ е създадена по съновидение Старите лозенчани и до днес си спомнят за домашното кабаре на една от най-известните двойки в София преди войната Сирак Скитник (основател на БНР) и съпругата му Олга, наричана от всички Сирачката...
Човекът в радиото и изкуствения интелект - Трябва ли да преосмислим БНР заради новите технологии и трябва ли общественото радио да има по-различен подход към използването на ИИ в сравнение с останалите медии? Събеседници : Никола Тулечки (НТ), инженер, който се занимава с работа с данни. Основател на Сдружение „Данни за добро“ и водещ на..