"Социалните мрежи дават едно много голямо предимство в сравнение с общуването на политиците, или бъдещите политици в традиционните медии. Това голямо предимство е еднопосочността. В тях политикът за да се представи няма нужда от журналист, който да го провокира с неудобни въпроси. Той може да каже всичко, може да обещае всичко и това послание да стигне до много широка аудитория, защото няма цедка", каза тя.
Това по думите й е доста обезпокояващо, защото от една страна винаги медиите са били пазителите на знанието и информацията и не са позволявали дезинформацията да достигне до много хора. Явлението не е от вчера и при последните избори са се забелязали доста последователни действия на някои от партиите, които са използвали много умело популярните платформи. Другото е, че голяма част от партиите тотално са неглижирали този начин на агитация, а аудиторията иска да види разговор и ангажираност.
Има ли определен профил на хората, които по-силно се влияят от написаното?
"За съжаление това са хора, които по-скоро не са винаги критични към информацията, която получават. Самите послания също са достатъчно хлъзгави, общи и бляскави и едновременно с това привличат тези реакции. Страстта и емоциите, които се влагат от говорителите също оказват влияние на този тип профил. Това са хора, които очевидно имат достатъчно време за да скролват и да консумират подобен род съдържание. Уморени са от традиционните доста по-сухи и елитарни наративи и лесно са конвертируеми от хора, неизвестни в социалните мрежи към избиратели", каза Томс.
Тя посочи, че интернет колкото и да е свободно място, то трябва да бъде регулирано. ЕС има най-добрата регулаторна рамка по отношение на социалните платформи, но Tiktok не винаги влиза в спазването на тази рамка.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Цвятко Кадийски за представянето на книгата за първия български ротарианец Събо Николов: "В САЩ, само 10 години след основаването на Ротари клуб, той става член на клуба доста преди появата на клуба през 30-те в България. Майка му е сред основателките на Евангелистката църква в Панагюрище. Събо се бори сам в живота, отива в Пловдив, после в..
Актрисата Каталин Старейшинска за пиесата "Малки красиви неща" в Театро: "Пиесата е съставена от документални истории от една анонимна рубрика, поета в 2010 от нов човек под името "Шугар". Отговорите са доста откровени, свързани са с лични истории и това прави пиесата доста достъпна, всеки би се припознал с нещо в нея. Историите текат на принципа..
Стефан Драгостинов за предстоящия спектакъл по случай годишнината на Драгостин фолк национал: "Създали сме 11 диска с фолклорни песни и инструментална музика с безброй турнета по цял свят. Песните са свързани с фолклорните традиции на много региони освен шопския, една от тях е родопската Рофинка. Марияна Павлова, най-ниският глас в света си дойде от..
Кауза за бебе със злокачествено заболяване събира на благотворителен фестивал , представен ни от Мая Цанева от "Безопасни детски площадки": "Ще бъдем в отоплената тента пред стадион "Академик" и ще съберем лепта от хората, за да може бебето да порасне. Там ще има и детска площадка на закрито. Много красиви и вкусни неща, изработени от доброволци...
"Душата ми е стон" е темата на поредната беседа на Бохемска София с герои Яворов и Лора: Става дума за последната им вечер заедно - 29 ноември 1913. Какъв е поводът за приятелската сбирка, на която семейство Яворови пристигат първи и какво се случва в тази фатална вечер след поредната сцена на ревност - в звуковия файл.
Валентина Петкова разказва за гостуванията си при Емил Димитров и съпругата му Мариета Гьошева в къщата им в Княжево. За „опитомяването“ на режисьора Николай Волев от половинката му Доротея и аристократичния им дом на ул. Кракра. За скромното битие на Светослав Лучников и жена му Стефка, побрали споделения си живот в стая и кухня на ул. Янтра. За..
Записите са от Националната научна конференция “С перо и меч за свобода и независимост”, която се организира от Дирекция на музеите в град Копривщица, Институт за исторически изследвания при Българска академия на науките и Софийски университет “Св. Климент Охридски”: Започваме с професор Вера Бонева от Унибит и нейните тези, свързани с..