Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Булевард 2044" - първото делово събитие у нас с елементи на шоу

В "Интер експо център" в София днес се проведе първото делово събитие у нас с елементи на шоу. "Булевард 2044" е иновативен формат от футуристичната поредица "Преди утрешния ден", в който лидери от различни сфери разгръщат вижданията си за тяхното развитие с 20-годишна перспектива.

Сред темите на “Булевард 2044” днес бяха "Краят на бъдещото" в контекста на технологиите и изкуствения интелект, "Възприятия с емоции" и емоционалната интелигентност като навигатор за бърза адаптация, "Без корупция и измами! Мисия възможна" или "Как да изградим благоденстващо общество и държава". Дълголетието на българите, пред какви предизвикателства ще бъдат изправени днешните български тийнейджъри през 2044.

Чрез специално създадени визуални ефекти сцената на форума “Булевард 2044” днес се превърна в булевард със скамейка и улични музиканти, по който "преминаха" хора от различни поколения със своя визия за бъдещето.

В събитието се включиха общественици, лекари, икономисти, психолози, също и ученици и студенти от Минно-геоложкия университет.

Водещ на събитието беше Девина Василева - сценарист, актьор и режисьор, който умело ще миксира нашето “днес” и нашето “утре”.

"Относно технологиите се надявам да ги има и да улесняват живота ни, но и да не забравяме креативността, и чисто човешки да продължаваме да се развиваме. Според мен, това ни прави цивилизация, а не технологиите“, каза пред Радио София Девина Василева.

Владимир Грънчаров от Еlektrick.me постави на дневен ред възприятията чрез емоция.

"Всеки иска да бъде забавляван постоянно, навсякъде, всеки търси вниманието на потребителя постоянно. Когато възприемаме чрез емоция постигаме много по-добри резултати да предадем посланието, което искаме“, каза той.

Четвъртата и петата индустриална революция и как България успешно ще премине през тях, обсъдиха заедно на сцената Диана Стефанова от "BrightCap Venture" и Траян Траянов от "Заедно в час".

"Светът е преминал през много индустриални революции успешно и се е адаптирал. Това е начин за възход и за развитие“ посочи Стефанова.

"Това, което мен ме мотивира е, че сме изправени пред най-значимия, нерешен проблем,с който България трябва да се справи. Индустриалните и технологичните революции произвеждат и печеливши, и губещи. Това дали България ще се нареди сред печелившите или сред губещите зависи от качеството на нашата образователна система“, смята Траянов.

Подробности можете да чуете в звуковия файл.

Снимки: Тони Тончев

По публикацията работи: Полина Начева

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Насилието обича мълчанието, а вие?

Историите на известните се обединяват в Национална кампания "Насилието обича мълчанието". Инициативата в подкрепа на жертвите на насилие е организирана от фондация "Не мигайте пред българското кино" и Nо Blink , с финансовата подкрепа на Министерството на младежта и спорта. Идеята е вдъхновена от филма "Диада" и протича в две..

публикувано на 20.02.25 в 16:32

"LaTiDa" представят новата си песен "Факт"

публикувано на 20.02.25 в 15:07

Над 600 бездомни получиха храна от Столичната община и Българската хранителна банка

Близо 600 бездомни, които са настанени в трите центъра за временно настаняване в София, получиха основни хранителни продукти, благодарение на съвместната инициатива на Столичната община и Българската хранителна банка (БХБ). “Тази инициатива не е само за осигуряване на храна, а и за създаване на усещане за грижа и внимание“, казва зам.-кмета Надежда..

публикувано на 20.02.25 в 14:27

Изложба на преходно и устойчиво изкуство открива Фестивала на чая

“Tokonomia“   е наречена изложбата, която ще открие Фестивала на чая (FesTeaval) в Централни хали. Има ли красота в ефимерното, нетрайното, кратката среща? Заслужава ли си да правим такова изкуство – което не изглежда създадено да издържи векове напред, което не е шлифовано до блясък, има бръчки като зряла жена или мъж и е крехко като..

публикувано на 20.02.25 в 14:13
Доц. Антоанета Петрова с усмивка разказва за цъфналите видове

Орхидеите в Ботаническата градина на БАН са разцъфтели неистово

Когато денят започне да расте, колекцията от орхидеи в Ботаническата градина на БАН започва обилно да цъфти. Именно затова вече 17-а година специалистите организират изложба през този сезон. Сегашното издание на цветната експозиция ще продължи до 1 март, разказа пред БНР-Радио София доц. д-р Антоанета Петрова от Сектор „Тропически и..

публикувано на 20.02.25 в 13:36

НМФ представи анализ на планирането и изпълнението на държавната политика за младежта

Предварителен анализ на планирането и изпълнението на държавната политика за младежта в България, за периода 2010-2024 г., беше представен от Националния младежки форум. Данните сочат системни пропуски, липса на прозрачност и ефективност, както и опасно нисък приоритет на младежките въпроси в държавната политика. Анализът е изготвен на..

публикувано на 20.02.25 в 13:16

Георги Дачев представи музиката си и своята група "Do Sho band"

Представяме младия музикант Георги Дачев , който пристига при нас от българската рок столица Каварна. Георги Дачев вече е по-известен като вокалист, китарист и бендлидер на групата "Do Sho band". За него музиката е призвание. Казва, че тя е негово препитание през целия му съзнателен живот. А иначе… "Пропях преди да проходя, още от..

публикувано на 20.02.25 в 12:47