Българската предприемаческа асоциация (BESCO) организира първото издание на "Hall of Fame - Зала на славата на българските предприемачи", което ще се проведе на 11 ноември тази година, съобщиха от неправителствената организация, която обединява стартъпи, инвеститори, правителство, институции и други заинтересовани страни, свързани с иновациите.
Целта на събитието е всяка година да отличава човек от екосистемата на стартъпите на база успеха, който е постигнал и влиянието, което има за развитието на предприемаческата среда и страната ни, посочват от BESCO.
"Hall of Fame" ще се състои на голямата сцена на Народния театър, правейки символична връзка между мястото, свързано исторически с културата и ценностите ни през последните 130 години и хората, които са пример за нови ценности, и които гледат напред към бъдещето, посочват организаторите.
Номинациите
Критериите, по които ще бъде отличена първата личност в "Зала на славата", са да се помогнала за развитието на предприемаческата екосистема в период от над 10 години, да има безспорно добра репутация, да не бъде активна политическа личност към момента на номинация, да не е член на Управителния съвет на BESCO.
До вчерашния ден, 11 август 2024 г. всеки член и последовател на BESCO имаше възможност да назове името на този, който вярва, че заслужава да бъде номиниран.
Гласуването
В следващия етап на гласуване ще преминат топ 10 личности, получили най-голям брой номинации. От 19 до 31 август ще протече гласуване, в което журито, съставено от над 100 покровители на BESCO, ще избере победителя.
Повече разказа пред Радио София Добромир Иванов – изпълнителен директор на Българската предприемаческа асоциация:
"Причината да организираме цялото събитие е желанието ни да покажем пред по-широка част от обществото, че в България на фона на негативните неща, които често се случват по примера на Олимпийските игри, които ни показаха, че има хора, с които можем да се гордеем, които стават най-добрите в света и това е прекрасно и може да ни обедини като нация, така и отвъд спорта, в предприемачеството и бизнеса. Има хора, с които можем да се гордеем, да са лице на страната ни, които създават продукти и услуги използвани по цял свят. Успешни българи, различни от общоприетия стереотип за бизнесмена с ланеца, чалгата и джипа. Възприятие отминало и остаряло, че новите модели пример за младите хора са тези, които са избрали да останат в България с труда, образованието и идеите си на улицата няма как да ги познаеш. Че са хора, които обикалят целия свят, правят инвестиции със световно известни личности. Да покажем, че тези хора ги има и в България се случват всеки ден смислени добри неща", изтъкна той.
Чуйте повече от разговора на Данаил Конов в звуковия файл.
Снежка Пенева ръководи един от емблематичните клубове във Варна за музикалния вкус и предпочитания и не за пръв път застава пред микрофона ни: "Горди сме, че втора година сме морски дом на Rebel Rebel - нова алтернативна българска авторска музика. Съдържанието е многопластово (кои са те - в звуковия файл). Много трип-хоп, сайкаделик, правилни хора...
Християн Облаков за красивите сгради и (не) познатата история на Варна: "От 15 години се опитвам да систематизирам нещата за града, които съм успял да открия. Архитектурното наследство от края на 19 и началото на 20 век (имената на архитектите - в звуковия файл). Градът е претърпял сериозна трансформация само за няколко десетилетия. Поколенията..
Темата ни за Варненско лято продължава с именития австрийски диригент Мартин Зигхарт и Ганчо Ганчев, заместник - председател на Българския хоров съюз и експерт към отдел Култура в община Варна. Те ни разказват за концерта с Меса в h moll от Й. С. Бах на 12 септември - концерт, с който официално се открива международния хоров конкурс „Проф. Георги..
Марио Хосен, артистичен директор на Варненско лято, слага началото на едно варненско "Радиокафе": "Имаме симпозиум, посветен на маузиката на дунавските страни. Както и барок. Успяхме да станем притегателен център на музиколози, след техните доклади - камерно музикални концерти, които да илюстрират темите им от матинетата им. Над 40 години концертирам..
Валери Петров е плод на любовна история, досущ като тази на Ромео и Жулиета, породена от враждата между Монтеки и Капулети. Бащата на писателя - Нисим Юда Меворах е роден в София и е сефарадски евреин. Той е професор по правни науки, специалист по семейно, облигационно и наследствено право, виден адвокат, обществен деятел и дипломат, преподавател..
В днешната ни среща продължаваме разказа за една от значимите фамилии по нашите земи. Маджаровият род, с корени във възрожденска Копривщица, се отличава с просветените си представители. А един от тях разбива стереотипите на 20-и век. Нейното име е Анна Михайлова Маджарова, по-късно по мъж Стайнова. Родена е на 31и декември 1894 г. в древния град..
Жанет Митева и книгата ѝ за историята на царския дворец: