„Оглеждам всички проблеми, дефекти – кое не е наред, веднага ми хрумват идеи кое, как може да стане по-добре. Сещам се за други градове, в които съм видял различен начин да бъде направено нещо. Екипът вече е вдигнал ръце от мен, защото аз постоянно вървя, снимам и пращам задачи и идеи. Вече съм в такъв режим, където гледам за подобрения, не мога да се нарадвам толкова на направеното, въпреки че има страшно много, което е направено и от предишната администрация“, каза Терзиев.
По думите му, София е невероятен град за живеене, за правене на бизнес и за отглеждане на деца. Не на последно място са и природните дадености на града.
„Има и богата култура. Град, в който съжителстват щастливо хора от различни етноси и вероизповедания, който става все по-пъстър, защото има увеличаващ се брой чужденци. Те идват и като туристи, и се заселват тук, именно заради това какво може да предложи София за живеене и за работа. Градът е прекрасен и това, което зависи от нас като администрация и всички граждани, е да го пазим и да го развиваме заедно“, добави Васил Терзиев.
Кметът изтъкна, че за ръководството на града е особено важна темата за децентрализацията. По думите на столичния кмет, проблемите трябва да се решават близо до източника си.
„Т.е. районните кметове да имат повече възможности, тъй като те най-добре виждат и са запознати с проблемите на даден квартал, да имат инструментите да ги решават. Ние, за това работим от ден първи“, каза кметът.
Той посочи, че през погледа на чужденците, София често изглежда тъмна, липсва качествено осветление и инфраструктура.
„През тези четири години за нас една от големите теми ще бъде как да подобрим качеството на пътната настилка, на маркировката и тротоарите, за да може да изглежда София като един наистина европейски град и то не само в идеалния център“, посочи градоначалникът и изтъкна, че София е град с голям потенциал.
„В София можеш да дойдеш по много причини, а целта е да не искаш да си тръгнеш. Искаме да направим София градът, от който хората не искат да си тръгват. Това ни е целта за младите“, каза Васил Терзиев.
Той благодари на всички предишни управници на града в годините преди него и посочи, че това е причината да има видима разлика от София през 90-те години и днес.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Забранява се престоят и паркирането на пътни превозни средства, с изключение на автомобилите, обслужващи мероприятията, както следва: От 03.00 часа до 12.30 часа на 03.03.2025 г. на паркинга на пл. „Николай Гяуров”; От 03.00 часа до приключване на мероприятията на 03.03.2025 г. на: паркингите на пл. „Народно събрание“; паркингите на пл. „Св...
За първи път, само на този ден посетителите на НВИМ ще имат възможност да видят златния венец, който цар Борис III поднася при откриването на Паметника на свободата на вр. Св. Никола през 1934 г., както и фотографии от строежа и откриването му. Потопени в атмосферата на епохата, гостите на НВИМ ще се докоснат до съдбата на онези над 60 000 души, които..
От 12.00 до 17.00 часа днес, Софийската филхармония отбелязва 3 март с произведения от български композитори. Инициативата “Обичам българската музика” традиционно се провежда в зала "България“. В събитието участват ученици от музикалните училища в страната и студенти от НМА "Проф. Панчо Владигеров“. Пред Радио София зам.-ректорът на..
За православните християни започва Великият пост. От 3 март до 20 април или общо 7 седмици вярващите се въздържат от определени храни, мисли и дела. Великият пост е време на посвещаване на човекa на Бог по примера на Христос, който е прекарал 40 дни в пустинята в пост и подготовка за своята мисия. Постите са създадени не толкова, за да..
По случай Деня на Освобождението на България от османско иго - 3 март, от 10:00 до 19:00 часа, на интервал от 16 минути ще се движи безплатна атракционна автобусна линия, с маршрут от Орлов мост до Националния исторически музей (НИМ), съобщиха от Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура". Маршрутът преминава покрай кино "Одеон“, НДК, Петте..
Днес през по-голямата част от деня и над по-голямата част от страната ще има значителна ниска и средна облачност. След обяд облачността от запад ще започне да намалява и през нощта срещу вторник над цялата страна ще се изясни, съобщиха от НИМХ. Само на отделни места ще превали слабо - дъжд и сняг. Ще духа слаб, в Източна България умерен северен вятър...
За предстоящата премиера на "Веселата вдовица" в Националния музикален театър говорим с двама от "виновниците" за събитието. Началото е със Стефан Илчев, един от солистите: "Подготовката е много голямо преживяване - никога не знаем какво да очакваме. Режисьорът Валентин Ганев много разбира целия процес - музикалния, заедно с визуалния. Благодарение на..