„Не случайно нашите учебни програми са модернизирани в духа на съвременните изисквания на пазара на труда и около 20% от хорариумите се водят именно от хора от практиката“, посочи Александрова.
Тя добави, че тази година УНСС бележи ръст по отношение на приетите студенти.
„За нас беше удоволствие да посрещнем новите бакалаври, които са 5200 души – един значителен ръст, в сравнение с миналата година. Предлагаме около 50 бакалавърски специалности и над 90 магистърски. Тази година посрещнахме около 1500 магистри“, обясни зам.-деканът по учебната дейност на УНСС.
Матилда Александрова добави, че традиционно най-предпочитаните специалности от студентите са Право, Журналистика, Връзки с обществеността, Маркетинг, Международни икономически отношения, Финанси, Бизнес администрация и др.
„Имаме много тясно взаимодействие с практиката, с работодатели и работодателски организации. Те дават всичко от себе си, за да могат студентите да получат съвременно образование. Много голяма част от нашите преподаватели имат значителен опит в практиката. Връзката с практиката е много важна стратегическа цел за университета“, каза Матилда Александрова.
Тя изтъкна, че УНСС има най-високата оценка за акредитация, което дава възможност за международно признаване на дипломите.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Какво има зад решетката с розово-червен цвят на днешния пл.Бански? Кои гости на града винаги се озовават там? Кой премахва църквата Св.Никола Мали и кой - мюсюлманските храмове в града? Какво е да политикарствуваш и къде се политикарствува? Колко е бил капацитетът на първия цирк, преди да бъде разрушен и на мястото му да се построи покрит търговски..
Слушаме Любомир Пипков от Златния фонд на БНР - гласа му и музикални откъси от негови произведения. Говорим за композитора с проф.Юлиян Куюмджиев, преподавател в НМА и автор на книга за него, както и с внучката му, актрисата Ани Вълчанова:
Райна Попгеоргиева Футекова, влязла в историята като Райна Княгиня, има трагична и злочеста съдба. Според признанията в собствената ѝ автобиография, тя ушива знамето на Априлското въстание от любов към Георги Бенковски, който дори и да е разбрал за чувствата ѝ, не им е отговорил. Десетте дни на възторг, триумф и свобода за панагюрци и самата..
За премиерата на „Сън в лятна нощ“ на 29 и 30 април в Младежкия театър „Николай Бинев“ разговаряме с р ежисьора Диана Добрева. Тя се обръща към този текст след като е поставила много трагедии и сега е дошло време за една комедия. Но не коя да е, а именно този най-обичан текст на Уилям Шекспир. Мястото на действието, по пиеса, е гората. В тази..
Ако психодраматистите бяха рекламисти – събитие от Българско Дружество по Психодрама и Групова Терапия, представено ни от Богдана Златева - дипломиран психодрама асистент към Д.Е.А.: "До голяма степен изграждането на лична марка е резултат на среща с другия. Стратегическата комуникация следва формата и структурата, с която се появяваме. Но се..
Kой всъщност е автор на генерираното от AI съдържание - интервю с адвокат Траян Косев: "Целият свят се вълнува от отговора на този въпрос. Редно е първо да се запитаме какво се закриля от авторското право? У нас творчеството е свързано с физически лица. "Творческата" дейност на машината не е такава. В САЩ патентното ведомство слага разделителен..
На 23 април в галерия "Еритаж" бе открита изложбата "Пътуване във времето" на Мастро Стойчо Зерлиев. Това е негова юбилейна изложба (80г.), която представя картини от почти целия му творчески път. "Това обхваща един дълъг период от моя живот. Още от завършване на художествена академия, а преди това имам и от завършване на художествена гимназия..