По съвременен начин Паулина Георгиева представя прочит на тъмните страни на съвременния човек.
"Малките грехове" се появяват като утеха на тревожностите. Имаме една героиня – българката Нора, която е успешна корпоративна лъвица, която, за да може да оцелява психически в конкурентния свят на корпорациите, взима психостимуланти, т.е. тя храни своята тревожност с един малък грях. Има един фотограф, който се отказва от своето призвание, за да бъде до жената, която обича. Има един гръцки предприемач, който е много успешен мъж, но за да бъде успешен, неговата тревожност изисква той да контролира непрекъснато всичко“, сподели пред Радио София авторката.
Романът "Малки грехове" е пъзел от слабостите на съвременното общество и порочната практика да ги "лекува" с алкохол, измами, психостимуланти. Те от своя страна го отдалечават от стремящия се към съвършенство човек. Романът на Паулина Георгиева рови из сенките на човешката душа.
"За мен е естествено да сложа теми, които са общочовешки. Да ги сложа в една по-широка свободна среда, в която те да се движат по-органично. От друга страна, драматичните събития, които избирам са на символични места. Избирам остров Крит, защото там преди 4000 години е имало хармонична цивилизация", каза Паулина Георгиева.
Официалното представяне на "Малки грехове" ще се състои тази вечер (29 октомври 2024 г.), от 18.30 ч. в Литературен клуб "Перото".
Романът на Паулина Георгиева беше представен и на международния кино-литературен форум Based on Books, част от фестивала Cinelibri, като книга с потенциал за филмова адаптация.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Паулина Георгиева е носител на Голямата награда на V националeн литературен конкурс "Атанас Липчев" (2019), както и на Специалната награда на литературния конкурс "Кутия с неизпратени писма", организиран от Клуба на дейците на културата "Нов живец" – Атина (2019).
Възпитаник е на НГДЕК "Св. Константин Кирил Философ", магистър по история към СУ "Св. Климент Охридски". Водещ обучител е в Международната програма за обучения на лидери с помощта на коне HorseDream. Стипендиант е на Фондация "Елизабет Костова" в Созополските семинари по творческо писане през 2023 г.
Днес гостуваме на коледното село Чавдар. Защо наричат това място швейцарското село Чавдар? Първи гости са ни братята Тодор и Петър Нешкови от Чавдар, собственици на бутикова мандра: "Всичко постигнато е с уоритост и желание, поставили сме летвата доста високо и хората очакват много от нас. Работим като екип по доста тежки теми - горски фонд и др...
Куизът е с водещите в Радио София - Божидар Янев и Боян Бочев. Кой от тях познава по-добре историята на столицата? Предаването е посветено на предстоящия куиз на Бохемска София на 23 декември.
Руският император попречва на княза да се сроди с кралица Виктория Първият български владетел след турското робство, княз Александър фон Батенберг, изживява споделена любов със 17-годишната принцеса Виктория Пруска (наричана Морета), дъщеря на германския престолонаследник Фридрих III и напринцеса Виктория - дъщеря на английската кралица...
В поредицата “Историята оживява” ви представяме живота и откритията на доктор Стамен Григоров. Първата нинчаст бе за Lactobacillus Bulgaricus:
Как поезията може да докосне всеки от нас посредством правилния прочит? Как този декември хиляди се събраха в зала 1 на НДК и преоткриха стиховете на българската поезия в Поетите? Поезията е лично преживяване, в което присъства много математика и има формула – трябва само сами да формулираме нейната сентенция. Събеседник по темата ни е Диана..
Коледа с КласикАрт и Вероника Тодорова на 21 декември от 17 часа КласикАрт завършват тази своя така интересна творческа година с един истински празничен концерт с много, много гости – Коледа с КласикАрт. „Аз имам 65 деца за този концерт – деца, които обичам и обгрижвам като мои! Това са талантите от Детският филхармония с диригент Милена Яцино,..
С травъл влогъра Десислава Иванова за пътуванията и доброволствата: "Тази година съм пътувала по-малко от предните две, само 122 дни. Мислех, че въобще не съм пътувала, а се оказа, че е една трета от годината. Беше много предизвикателно, позабравих лошите неща, горчивото изчезна. Две трети от пътуванията бяха непланувани. В главата си отивах в..