"Всяка сутрин в нашето училище, в рамките на около 10 минути, преди началото на първия учебен час, влизат около 400-500 ученици. Имаме лицево разпознаване, имаме и чипове, но някъде дълбоко заровен в чантата бокс не би могъл да се открие", обясни Александров.
По думите му, подобни опасни предмети биха могли да бъдат заснети от видео камерите, с които училището е оборудвано.
"Може да се върне запис, да се провери дали са изваждали, показвали боксове. Виждал съм белезници и играчки, които са опасни за децата. Това е нашият начин. Децата, които носят такива вещи, в много от случаите ги носят, за да се похвалят", каза директорът на столичното 51 СУ "Елисавета Багряна".
Асен Александров добави, че в случай на установено носене на опасни предмети в училище, те биват отнети от ученика.
"Горе-долу имам въоръжение за един бой между две средно големи банди. Най-важното е, че в случая следва среща с родителите. В повечето случаи те са много изненадани. Имали сме случай преди няколко години, когато дете използва флакон с газ и навреди на своя съученичка. Родителите казаха, че те са го закупили, защото се притесняват, че детето се прибира само вкъщи по тъмно", каза Александров.
По думите му, няма как дворът на училището да бъде заключен, за да не могат учениците да излизат по време на междучасията.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Ако приемствеността е едно от най-хубавите качества на БНР, то Радиотеатърът е значима част от сърцевината му. От основателите до техните наследници, от реализиращите го до поколенията, работещи с тях. Слушаме един от тонмайсторите, през чийто пулт е минала голяма част от продукцията на Радиотеатъра - Митко Василев, доцент в НБУ, в разговор с Боян..
Историческите сгради на БНР са темата на днешното ни предаване в деня на 90-та годишнина на Радиото с главно "Р": "Oт "Бенковски", в спомените на Кирил Разсуканов за Родно радио , през "Московска", на ъгъла с "Бенковски" заедно със Здравко Петров, до "Драган Цанков" 4 - старата сграда, с разказа на Теодор Караколев от фондация "Български архитектурен..
В Лозенец още кънти споменът от чутовните кабарета на Сирак Скитник и жена му Олга. Къщата им на ул. „Борова гора“ е създадена по съновидение Старите лозенчани и до днес си спомнят за домашното кабаре на една от най-известните двойки в София преди войната Сирак Скитник (основател на БНР) и съпругата му Олга, наричана от всички Сирачката...
Човекът в радиото и изкуствения интелект - Трябва ли да преосмислим БНР заради новите технологии и трябва ли общественото радио да има по-различен подход към използването на ИИ в сравнение с останалите медии? Събеседници : Никола Тулечки (НТ), инженер, който се занимава с работа с данни. Основател на Сдружение „Данни за добро“ и водещ на..
10 въпроса към генералния директор на БНР по повод 90 годишнината на БНР – Милен Митев и синтез на отговорите му (пълните - в звуковия файл): Винаги бъдещето – Времето се изкривява – Трябва да се опитваме да правим нещата както ще се правят утре. – Традициите са слабата и силната ни страна – Журналистите са се опитвали да бъдат близо до..
Ерсин Мустафов от "JEREMY?" споделя пред Александра Илиева и Елисавета Белеганска за своите отношения с Радиото и мястото на българския език: " Различно е усещането да слушаш музиката си по радиото. Много уютно ми е да слушам на стар приемник. Много време търсехме място за запис, където музиката ни да не звучи зле и китаристът Косьо..
В деня на 90-та ни годишнина, в "Радиокафе" си говорим за любопитни и важни части от историята на радиото. Първият час е посветен на Гласовете на радиото – назад във времето, когато една от най-важните фигури в радиото за слушателите са говорителите . Златният ни фонд припомня гласа на първата говорителка на Радио София през 1933 г., Венче Добрева:..