Китайският внос на петрол нарасна през август до най-високо ниво за настоящата година, тъй като рафинериите в страната продължават енергичните си покупки на все още "евтин" петрол.
Китай е внесъл през август 32,85 млн. тона суров петрол, което се равнява на около 7,8 млн. барела на ден, показват предварителни данни на митническата администрация в страната.
Това е най-големият по размер внос на суров петрол от декември 2015-а година насам и представлява повишение на месечна база с 6% спрямо внос на 31,07 млн. тона през юли и повишение със 7% спрямо миналия август, когато бяха внесени 30,7 млн. тона.
Вносът на петрол в Китай нараства трайно през настоящата година, подпомогнат в значителна степен от големи покупки от страна на независимите рафинерии, известни като "чайници".
Солидните покупки от тези рафинериите вероятно са допринесли за повишението на вноса на петрол през август, посочи Питър Лий, който е анализатор на петролните и на пазарите на природен газ на BMI Research в Сингапур. Много от рафинериите, известни като "чайници", които бяха в процес на обичайния за лятото планове ремонт и поддръжка, се завърнаха към дейността си. Много от държавните рафинериите също се завръщат към нормалните нива на експлоатация, допълни той.
Вносът на рафинирани петролните продукти в Китай възлиза през август на 2,02 милиона тона, докато износът на подобни продукти достигна 3,71 млн. тона, показват данните на митническата администрация в страната.
Златото и вчера падна, но днес започна да расте, тъй като инвеститорите търсят сигурност при опасенията за Дойчебанк. Търговията е в тесни граници като основна подкрепа е 100-дневната пълзяща средна при 1310 долара, докато съпротивя е низходящата трендлиния след върха от юли, която трябва да бъде пробита, за да може да има покачвания...
Черното злато леко отстъпва днес, като инвеститорите подложиха на съмнение това дали постигнатото споразумение за намаляване на добивите от ОПЕК ще бъде обвързващо. Вчера цените скочиха с 6% в резултат на новината, че държавите от ОПЕК са стигнали до първото намаляване на производството от осем години насам. Петролните министри..
Организацията на страните-износителки на петрол обяви, че нейните членове са постигнали съгласие, че те трябва намалят производството на суров петрол, за да ограничат свърхпредлагането на ценната суровина в световен план. Изненадващото решение на 14-членния картел доведе до солиден ръст на петролните цени с близо 6%, въпреки че редица..
Златото продължи да пада, докато среброто се покачи. Основна подкрепа при жълтия метал е 100-дневната пълзяща средна при 1310 долара. Под 1300 долара има разположени много стоп ордери. При базовите метали отново изпъкна никелът, който отчете 6-седмичен връх, след като от Филипините съобщиха, че 3/4 от мините в страната не отговарят на..
Петролът поскъпва предпазливо на пазарите на суровини, парирайки част от солидната обезценка през вчерашната търговия, тъй като Американският петролен институт (API) отчете пореден изненадващ спад на седмичните петролни запаси в САЩ. Инвеститорите обаче остават притеснени относно резултатите от днешната неофициална среща на ОПЕК, съмнявайки се, че ще..