Сърбия също достигна до полуфиналите на Евроволей 2015

Сърбия записа 4-та си победа на Евроволей 2015
Снимка: cev.lu

Женският национален отбор на Сърбия се класира за полуфиналите на европейското първенство в Белгия и Холандия, след като записа 4-та си поредна победа на шампионата. В зала "Лото Арена" в Антверпен волейболистките на Зоран Терзич елиминираха единия от домакините: Белгия след 3:1 гейма (19:25, 29:27, 25:11, 25:18). Така съперник на Сърбия на полуфинала в Ротердам на 3-ти октомври ще бъде защитаващият титлата си тим на Русия.

Белгийките започнаха по-добре мача и измъкнаха първия гейм, а във втория гейм загубиха едва след 27:29 след близо 40 минути. След това сръбкините бяха по-добрият отбор и заслужено спечелиха мача.

С най-много точки приключи Тияна Бошкович - 23, а Бранкица Михайлович добави 15. За Белгия с 16 точки завърши Лизе ван Хеке.