Много открито се заявява, че се дава зелена светлина за хъб "Балкан“, но по-скоро се заявява, че Европейската комисията би подкрепила едни такива усилия и дори би се съгласила евентуално в него да влиза и руски газ, това коментира в интервю за предаването "12+3" на програма "Хоризонт" икономистът Руслан Стефанов:
Ако човек следи внимателно това, което се е случвало в отношенията между България и ЕК и въобще отношението към тези проекти, ще види, че действително по отношение на идеята България да бъде някакъв газоразпределителен център в бъдеще Комисията е изразявала винаги подкрепа. Идеята обаче този газоразпределителен център да включва руски газ и изградена инфраструктура с европейски пари, винаги е била приемана много скептично от ЕС. Скептично е приемана от гледна точка на времето. Казва се - да, възможно е, но първо трябва да свършим две неща – да има връзка с Гърция, което вече се случи, второ – трябва да има интерконектор, да има достатъчна възможност България да доставя пълния обем необходим газ алтернативно.
Стефанов допълни:
ЕК е заинтересована наравно с българския потребител да има алтернативна доставка на газ за цяла Югоизточна Европа. Много сериозен екип на ЕК, поне от една година, работи много близко с българските си колеги.
Цялото интервю с Руслан Стефанов можете да чуете в звуковия файл.
Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..