Update Required
To play the media you will need to either update your browser to a recent version or update your Flash plugin.
Бърз сондаж за електоралните нагласи, на социологическата агенция "Галъп" сочи, че ако изборите бяха днес, за ГЕРБ биха гласували 20,3 процента от имащите право на глас, а за БСП - 18,4. Трета политическа сила са Обединените патриоти - 10,1 процента, ДПС е четвърта с 6,3 процента, за партия на Веселин Марешки биха гласували - 5,2 на сто и за Реформаторския блок - 3,3 процента . Тези 6 формации биха попаднали в Народното събрание от днешна гледна точка, уточняват от "Галъп интернешънъл".
ДСБ и АБВ имат по 1,4%. 1,2% е очакваната подкрепа и за БДЦ. Близки около процент са стойностите и за „Движение 21“. Под процент, но с видими дялове остават, ДОСТ, „Зелените“, „Глас народен“ и др.
За други партии биха гласували 3,4%, а 4,8% биха гласували с „Не подкрепям никого“.
21,7% твърдят, че няма да гласуват.
Експериментално тестване на потенциална партия на Слави Трифонов показва високи стойности от 12 процента подкрепа, с потенциал и да расте. Проект на Радан Кънев подкрепят 1,5 процента от запитаните, а този на Христо Иванов към момента получава около 1 процент.
Данните са от телефонен сондаж на „Галъп интернешънъл“ сред 1007 пълнолетни българи между 19 и 21 декември. Изследването е независимо от външно финансиране.
Потенциалите около Слави Трифонов са доста високи, по-спорни са перспективите около евентуалния проект на Радан Кънев и проекта на Христо Иванов, но там нещата много ще зависят от коалиционната политика, а фазата е и доста ранна, коментира за "Хоризонт" Първан Симеонов от "Галъп":
Проектът на Слави Трифонов, ако и доколкото го има, би могъл да разчита на много големи дялове на вълните на този референдум. Има огромно набъбване на национално-консервативни настроения, на популистки настроения. Свързаните с това антиелитни и антипартийни сантименти, допълнително катализирани от референдума, направиха така, че сред политическите фигури на годината да са инициаторите на референдума или един почти непознат на България генерал, какъвто е Румен Радев, вече е президент на страната, или Красимир Каракачанов, който преди пет години имаше 30 хиляди гласа, сега има 570 хиляди гласа. Това са основните новини.
Данните през 2015 бяха зациклили, а 2016 показва вече нещо съвсем друго, отчете динамиката в обществените настроения Първан Симеонов.
Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..
публикувано на 01.02.18 в 16:47
LANGUAGES
РОТАЦИОННО ПРЕДСЕДАТЕЛСТВО НА СЪВЕТА НА ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ