Денков: МОН ще спести 900 хил. лв. от оценката на научните проекти по ОП "Наука"

Снимка: БГНЕС

Министерството на образованието ще спести 900 хиляди лева от оценката на научните проекти по Оперативна програма "Наука и образование за интелигентен растеж". Тя ще се направи от индивидуални оценители и ще струва два пъти по-малко, отколкото ако беше извършена чрез фирма-посредник, каза министърът на образованието Николай Денков. По думите му, още от първия ден като министър се е сблъскал с проблеми по оперативната програма:

Първата е проблеми, свързани с управлението на програмата и изпълнението на проектите в Министерството на образованието и науката. Основен израз на тези проблеми е докладът от одита, който беше проведен в МОН през октомври 2016-та година. В този доклад бяха изредени определени изисквания какво трябва да се промени в управлението на програмата и изпълнението на проектите и на тази база бяха замразени средствата по оперативна програма "Наука и образование за интелигентен растеж". Вторият тип проблеми са свързани с неизпълнените предварителни условия, за които отговаря нашето министерство. Третият тип проблеми е свързан със забавянето на дейностите по първа приоритетна ос "Наука". Центровете за върхови постижения и центровете за компетентност трябваше да бъдат обявени през февруари 2016-та година и последният тип проблеми това са проблемите, свързани с изпълнението на самите проекти - забавени плащания, лошо сформирани екипи
.

Николай Денков беше категоричен, че забавяне в оценката на проектните предложения няма.

Още детайли по темата можете да чуете в звуковия файл.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Еврокомисар Елжбета Биенковска и министърът на икономиката Емил Караниколов дават изявления след неформалния съвет по конкурентоспособност на ЕС в София.

Елжбета Биенковска: Цифровизацията и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места

Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството  Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..

публикувано на 01.02.18 в 16:47