Министерство на външните работи в Атина определи резултатите като „противоречиви“, въпреки че референдумът в Македония няма задължителен характер, сподели за предаването "Преди всички" по "Хоризонт" кореспондентът на БНР в Солун Катя Пеева. Слабата активност показва скептицизъм, отбелязва министърът на външните работи Никос Кодзиас, но заяви, че Гърция остава свързана със споразумението от Преспа. В Гърция се отбелязва, че резултатите от референдума не са краят на договора от Преспа. Ципрас и Заев вече се споразумяха да се продължи политиката за европейска Македония.
Може би най-доволен от провала на референдума е гръцкият министър на отбраната – лидер на малката партия на националистите „Независими гърци“ Панос Каменос, които са категорично против всички аспекти на договора.
Консерваторите от „Нова демокрация“, които реално спряха влизането на Македония в НАТО през 2008 година като упражниха вето, отново обещават да направят всичко възможно за анулиране на договора. Позицията им е решаваща, защото се очаква, според социологическите проучвания, партията да състави самостоятелно правителство след следващите избори догодина.
Социалистите в страната също заявиха, че Ципрас и Заев са получили отговор както от гърците, така и от македонците. Темата за вота в Скопие е водеща новина в гръцките медии.
Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..