Спирането на средствата по Оперативна програма "Околна среда" от Брюксел не спира плащанията по проектите на общините, съобщи в Бяла Спиридон Александров - ръководител на управляващия орган на оперативна програма "Околна среда".
В момента плащанията са поети от държавния бюджет. В Европейската комисия има два сертификата, които чакат за възстановяване, и които ще бъдат възстановени веднага, след като ние предприемем корективните мерки в резултат на спирането. Така че тези средства ще бъдат възстановени на държавата. На предстояща пресконференция ще бъде огласено какво е избраното решение, така че да не допуснем грешна стъпка в нашите действия и да може всичко да завърши по най-благоприятния начин, не само за държавата, но и за общините, и за всички, намиращи се на територията на страната.
Александров не уточни избрания компромисен вариант, но според него най-доброто на ситуацията със спрените пари е това, че имаме готови проекти за следващия програмен период на стойност близо 1 милиард лева.
В епизод 575 "Трамвай по желание" прави дълбок поклон пред една от най-значимите фигури на българската популярна музика. Легендата за краля на..
Античният керамичен център край Павликени е едно от значимите археологически открития в България. Историята на неговото разкриване започва през 1971..
Ако попаднете на белгийски битак, наречен брокант, ще забележите как ловците на антики най-внимателно ровичкат сред купищата ленени покривки и ръчно..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg