Протест в столичния квартал "Красна поляна" блокира на 22 февруари два булеварда. Основното искане на недоволстващите жители на района е премахване на жилищните сгради, известни като „виетнамските общежития“, както и оставка на районния кмет. До протеста се стигна въпреки ангажиментите, поети от кмета на София Йорданка Фандъкова за осигуряване на постоянно полицейско присъствие в района и промяна на проекта за изграждане на социален център на мястото на първите 5 блока в района на "виетнамските общежития". Според Фандъкова проектът за изграждане на социалния център е в начален етап - техническо задание, а формата за кандидатстване по Оперативна програма "Региони в растеж" все още не е подадена.
Професор арх. Тодор Кръстев, почетен член на Международния съвет за паметниците на културата и забележителните места (ИКОМОС) и експерт по Световното..
Тоби Драйвър , създателят на митичните чудовища Kayo Dot и maudlin of the Well , един от най-оригиналните композитори в съвременната американска..
Във връзка с годишнина от Кюстендилската акция за спасяването на българските евреи от лагерите на смъртта, къщата музей "Димитър Пешев" представя изложбата..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg