Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Демоните на Магелановия облак

| обновено на 05.07.17 в 10:10 БНР Новини
Снимка: ЕПА/БГНЕС

3017 година. На Земята плъзва непознат щам, донесен от космическа експедиция в галактиката Голям Магеланов облак. Планетата е заплашена от жестока пандемия. Галактически кораб поема натам, за да открие причините за т. нар. "Магеланов щам" и евентуален антидот. Екипажът е съставен от най-добрите специалисти в различни научни области. Всеки от тях е готов на всичко, за да помогне за спасяването на човешката цивилизация. Целта е слънчева система, много приличаща на нашата. Какво ли чака там смелите изследователи? Случаен ли е вирусът на заразата, или в цялата история са замесени странни и непознати сили? Темпорални измествания, странни артефакти, страховити опасности и неочаквани обрати – това са само част от изненадите, които ви очакват в риалити романа „Демоните на Магелановия облак”

„Въведение
Участват фантастите: Тео Буковски и Николай Николов-Козия





Глава първа
„Кулата на времето”
Разказвач: Николай Николов - Козия




Глава втора
„Размяната”
разказвач: Александър Цонков



Глава трета:

„Силата на камъка”
разказвач: Стефан Стефанов




Глава четвърта:
„Градът”
разказвач: Силва Маринова




Глава пета
„Гигантски слалом“

разказвач: Иван Величков




Глава шеста
„Хищен фикус“

разказвач: Надя Михайлова




Глава седма
„Авторът“

разказвач: Георги Минков




Глава осма
„Тера джемина“
разказвач: Ирена Радева



Глава девета
„Кой ще обере лаврите“
разказвач: Весислава Славова




Глава десета
„Мисията на единайсетия“

разказвач: Тео Буковски




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Работата като почивка

В редакция "Хумор и сатира" усещаме работата като почивка, затова и през август няма да спираме с почивката. Тази неделя веднага след новините в 18 часа ще си отдъхнем със: Увод с песни от фестивала на хумористичната и сатиричната песен "Златният кос", създадени по стихове на Атанас Звездинов и Людмил Станев и изпети от актьорите Албена Павлова и..

публикувано на 08.08.24 в 18:45

Любов, престъпления и страсти, или книга за подземния свят на Атина

Будапеща, 12 февруари 1985 година. Студът пронизва до кости, реката е замръзнала, и едно пророчество бележи съдбата на новородения Янош, което 27 години по-късно се сбъдва. Янош Унгареца е арестуван в Атина, обвинен за убийството на художника Мѝлтос Адриано̀с. Дали това не е свързано със света на мъжките проститутки? Журналистът Стра̀тос..

обновено на 08.08.24 в 13:06

Изкуството е бягане на дълго разстояние

Тихо, но силно е присъствието на талантливата ни художничка Стефанка Стойчева, чиято ретроспективна изложба "Погледни ме" ни среща с творчеството ѝ. Разположена е в четири пространства на Художествената галерия – Казанлък. Това е първият опит за цялостно представяне на, както я нарича директорът на галерията Пламен Петров, куратор на изложбата  – "едно..

публикувано на 06.08.24 в 11:33

Новата книга на Пламен Тотев: Пътешествие през митовете за сътворението

В рубриката "Темата на деня" на предаването "Нашият ден" разговаряхме с Пламен Тотев за книгата му "Митове за сътворението". В книгата са разказани старогръцки, скандинавски, арменски, библейски, български, славянски, древноегипетски и индийски митове – за това как от хаоса са се родили светът и боговете, земята и океаните. От тях ще научите..

публикувано на 06.08.24 в 10:35

От Вапцаров до виртуалните разходки: Седемте музея на Банско

Един от първите музеи в Пиринския край е къщата-музей "Никола Вапцаров", отворена за посетители през 1952 г., което поставя началото на музейното дело в Банско. Сега в града е изграден музеен комплекс, който включва седем обекта, представящи историята, културата, архитектурата и характерната за региона природа. Читалище "Никола Вапцаров" –..

обновено на 05.08.24 в 12:01