Според мен тук трябва много ясно, точно и бързо европейските политици, лидерите, които са в Европа, да застанат на твърда позиция. Цялото ми уважение и към САЩ, и към Русия, и към Турция, и към Иран, но бежанците идват в Европа и когато се решава такъв въпрос, там трябва задължително да има европейски лидери.
В лекция пред студенти от Университета за национално и световно стопанство /УНСС/ министър-председателят каза още, че емоциите не трябва да са водещи при ролята на Турция като стратегически партньор в Европейския съюз и НАТО. Борисов отчете като успех, че темата е поставена на масата, както и че ще се търси перспектива за региона в рамките на Българското ротационно председателство:
Първият ни успех е, че тази тема влезе и съм благодарен на всички европейски лидери, защото с всичките поотделно говорих и мисля, че те разбират, че ако не влязат Балканите в Европейския съюз, това ще генерира страхотно напрежение в бъдеще и нови сфери на влияние от другите велики сили, не крият интереса си към Балканите.
Премиерът Борисов изрази тревога и от провалените преговори за управляваща коалиция в Германия:
Това, че зациклиха преговорите в Германия, никак не е добър знак за Европа, защото най-мощната икономика вече доста време не могат да излъчат правителство. В много държави излъчването на правителство вече става проблем или трябва да се избира между по-малки злини.
Канцлерът Ангела Меркел изрази съжаление за провала на проучвателните преговори за съставяне на управляваща коалиция. Меркел каза, че днес ще се срещне с президента Франк-Валтер Щайнмайер , за да го информира, че не е успяла да се споразумее за..
Днес в 18 часа трябва да приключат преговорите за съставяне на правителство в Германия. Ако и този път те се провалят, в страната най-вероятно ще се проведат предсрочни избори. Не е въпрос на един час повече или по-малко, можем да удължим и този..
Поглед "Към звездите" отправяме с актьора Мариус Донкин преди откриването на XV Международен театрален фестивал за монодрама на сцената на Сити Марк Арт..
Кога политиците се вглеждат в критичните към тях медии и започват да ги посочват, гонят от пресконференции, хулят и пишат закони срещу тях, коментира в..
"Детски шедьоври от велики писатели" е популярната книжна поредица, в която илюстрациите и литературата си партнират. Малко известните текстове на известни..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg