1 200 000 лева ще вложи Община Свищов за оборудването на Команден център за действия при кризи и бедствия. Финансирането е от Програмата за трансгранично сътрудничество в партньорство с румънската община Зимнич.
Вече е обявена поръчката за доставка на тежка спасителна техника, оборудване и апаратура, посочи кметът на Свищов Генчо Генчев.
"При създадени аварии и бедствия да можем да реагираме - помпи, пневматични възглавници, които да надигат паднали скали, обърнати автомобили. За първи път ще разполагаме с термокамери, които да могат да откриват затиснати хора", уточни кметът.
Командният център ще заработи до септември тази година. Ще има два пункта - в Овча могила и в общината.
Изборите в Германия приключиха и те имат своите добри и лоши страни. Със сигурност от тук нататък това, което ще се случва в Германия, от която се очаква..
След определението на Конституционния съд за преизчисление в национален мащаб на резултатите от произведените на 27 октомври 2024 г. избори за народни..
Повече от три (направо почти четири) години минаха, откакто излезе дебютният албум на живеещия между Амстердам и София перуански перкусионист и композитор..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg