Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Софи Йотова: Храненето е архитектура на здравето

Човешкото достижение да се прераждаш всеки ден е дело на храната – духовна и материална, категорична е прочутата блогърка

БНР Новини
Мария Мира Христова и София Йотова
Снимка: Кирил Чобанов

„Изхвърляйте по-малко, яжте по-добре“ е особено актуален призив и в контекста на европейската идея, а още повече в деня, в който в Торино се провежда граждански диалог с еврокомисаря за здравеопазване и безопасност на храните Витенис Андриукайтис.
По същото време в студиото на „Нашият ден“ разказва своята мъдра приказка за храната и храненето Софи Йотова – известен блогър и създател на платформата Foodie Blvd.
Към разговора се включват Валя Данкова от Академията за щастие и Иван Чакъров, директор на Национално изложение на художествените занаяти и изкуствата, който анонсира предстоящия Фестивал на сливата в село Орешак.

Има ли панацея в храненето и защо е важно да не следваме модата, а себе си? Кои са опасностите в днешния динамичен век и как здравословното става смъртоносно? Кой и как определя храненето ни и кога е моментът, в който всеки открива своя хранителен режим? – отговор на тези и други въпроси в звуковия файл.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Специален фокус на "Университетската седмица на книгата в УНСС" са книжните инфлуенсъри

В Шестото издание на "Университетската седмица на книгата в УНСС" участват 20 издателства, които са подготвили намаления и промоции специално за студентите в Университета за национално и световно стопанство (УНСС). Очакват се десет премиери на книги, с участието на техните автори. Съвременни книги за съвременни деца: Защо е важно съдържанието да е..

обновено на 04.11.24 в 14:07

Да свалиш наметалото, или искейпизмът – защо?

Ескапизъм, искейпизъм, оттегляне, отдръпване, доброволно отшелничество – дълга синонимична редица, обозначаваща явление, присъщо на човечеството, откакто има човечество, но набиращо сила в модерната епоха. Говорим с философа от СУ професор Стилиян Йотов, с журналиста и писателя Иво Беров, с психолога Иван Иванов и с публициста и колумниста Диян..

публикувано на 04.11.24 в 12:50
Колаж: Георги Корнейков

"ЕкоОбщина": Френско-българско партньорство за екологични градове

Важността на устойчивото третиране на отпадъците и рециклирането, ролята на кръговата икономика и ползите от съвременни методи за управление на отпадъците са ключови теми на семинара "Отпадъци и рециклиране", организиран от Френското посолство и Френския културен институт в България. Това събитие е част от конкурса "ЕкоОбщина – устойчив град и..

обновено на 04.11.24 в 12:35
Тодор Цеков, Антон Митов и Радослав Диков (от ляво надясно)

Антон Митов представя: Теодор Цеков и Радослав Диков

Теодор Цеков е журналист в седмичния вестник "Филтър" и сайта, носещ същото име. Радослав Диков е също журналист, вече бивш – работил дълги години в Немска редакция на БНР. Сега пише фейлетони. За мухата в студиото, политиката и най-дългата дума в немския език, или "последният да затвори вратата". Полусериозно преди президентските избори в САЩ –..

публикувано на 04.11.24 в 12:14

Съвременни книги за съвременни деца: Защо е важно съдържанието да е актуално?

В рубриката "Разговорът" на предаването "Нашият ден" след Деня на будителите и в навечерието на второто издание на Деня на четенето, който тази година преминава под мотото "Иновациите започват с четене", Валентина Стоева от фондация "Четене" и фондация "Детски книги" сподели възгледите си за това как да стимулираме четенето сред децата и защо е..

обновено на 04.11.24 в 11:35