На място се изливат безобразни количества бетон. Освен, че се оформя незаконен строеж, пътят е затворен и се спира достъпът до плажа, което е недопустимо. Подменя се географско наименование - мястото, познато като Иракли, в момента се нарича Вая – това разказа Татяна Христова, очевидец на случващото се. Тя се включи по телефона в студиото на „Нашият ден“.
Тонка Атанасова, директор на Регионална екоинспекция Бургас, каза, че собственикът на строежа има разрешение, но окачестви унищожаването на дюните като възмутително.
„Иракли не беше ли защитена територия?“ - риторично пита Васил Гюров вече от студиото, с което повдигна основния нерешен въпрос за приватизирането на природни ресурси, които са и би трябвало да бъдат достъпни за всички.
„Когато законът стане несправедливост, съпротивата е дълг. - каза още той. Не можем да наричаме "закон", акт, който легитимира беззаконие."
„Какво означава частна собственост върху плаж?“ - включи се и Борислав Сандов, съпредседател на "Зелените".
Основните проблеми пред опазването не само на плажове, но и на други природни обекти, според Сандов са два: тежкото политизиране на институциите в България, изместването на експертите и обезкървяването на отговорните за опазването на природата държавни структури. Той даде пример с Регионална екоинспекция Бургас, която покрива голяма територия, а се състои само от трима души.
Повод за оптимизъм все пак има и той е в спирането на скандалните промените за Пирин.
Има начин да се постигне баланс между икономическо развитие и опазване на природата и той минава през спазване на законите. Усвояването на европейски средства е свързано и със спазването на европейски закони.
Наистина има хора, които живеят в Бога и за Бога и законът на вечната правда е непрестанно техен спътник, но дори и тези помазани души не са съвършени и винаги има нещо, което не им достига, за да стигнат до съвършенство. Тази истина се доказва и от днешното евангелско четиво, в което се разказва за един юдейски законник, който от малък е закърмен с..
В студиото на "Семейно радио" изгрява слънце от любов по време на гостуването на фамилията на актьора и баща за пример Димитър Иванов-Капитана. Семейната среща е в навечерието на "Беше ми 100лично" в зала 1 на НДК на 25 ноември – първият комедиен спешъл за един от най-успешните стендъп комици и единствен вентролог в България. В..
Село Сталийска махала се намира на 10-ина километра от общинския си център Лом и е най-голямото село в общината. Преди години в него са живеели около 5 хиляди човека, днес жителите са малко над 1100. През 1474 г. възниква Ефляковча (Влашка) махала със 7 къщи на левия бряг на река Лом. Първите заселници са дошли от Румъния /Влашко/ и затова името..
В "Мрежата" гостува Ирина Морозовская, която е психотерапевт, известен бард, но най-вече одеситка. Проведох разговора си с нея на 19 ноември, ден след като руските окупатори отново атакуваха с ракети Одеса – най-големия черноморски град на Украйна. Има загинали и много ранени. На 19 ноември в града беше обявен траур. Аз следя нейните..
В рубриката "Съвети на адвоката" на "Законът и Темида" адв. Елка Пороминска , председател на Асоциацията за жените адвокати и основен консултант на предаването, разяснява предоставянето на П РАВНА ПОМОЩ от адвокат на граждани, които са със затруднено материално положение, за защита пред съд и извън съда. В Закона за правната помощ и Гражданския..
В съботната вечер (23 ноември от 20 часа) ще си припомним три спектакъла на Софийската опера. Първият досег на българската публика с "Бохеми" е през..
В "Мрежата" гостува Ирина Морозовская, която е психотерапевт, известен бард, но най-вече одеситка. Проведох разговора си с нея на 19 ноември, ден след..
Фестивалът за съвременен танц и пърформанс представя най значимите заглавия на световната сцена. С опита си и възможностите си световните и европейски..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg