Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

„Пазителят на светлината“ – нова книга на Серхио Бамбарен на български

Вълнуващо пътешествие към светлината вътре в нас

Снимка: sbbooks.eu

„Вече не помним езика на децата, затова сме забравили, че можем да бъдем толкова големи, колкото са мечтите ни. Но твоето сърце е свободно и ако имаш смелостта да го чуеш, ще успееш да видиш нещата с истински очи. Ще прозреш универсалната истина, която може да бъде изразена само в песента на канарчето, с дъжда, който нежно докосва листенцата на розата или в прибоя на вълната. Щастието не възниква в един момент, в един ден или година. То е в случващото се, в пътешествието на целия ти живот“, Адмирала, „Пазителят на светлината“.

В новата си книга „Пазителят на светлината“ перуанският писател и пътешественик Серхио Бамбарен предлага на читателите интригуваща история за нашата смелост и преодоляването на страхове ни. Книгата ни отвежда на вълнуващо пътешествие отвъд личните ни граници към вътрешната ни светлина и ни напомня, че трябва да намерим смелост, за да открием истинското щастие, което сме изгубили в някое кътче на своето сърце.

„Пазителят на светлината“ разказва любовната история на Мартин – влюбен в морето мечтател, и Паола – красива архитектка, която се страхува да прекоси кристалните стени на своя ум и сякаш няма смелост да чуе сърцето си. Те имат много въпроси за истинските неща в живота, но малко отговори. Не знаят как да полетят към земята на хилядите мечти при толкова житейски ограничения, как да разчупят оковите на света? Тогава един стар, полуразрушен фар ги събира с Адмирала – морски вълк в есента на живота си, който знае тайната на мъдростта, без да е проповедник.

Серхио БамбаренЗа автора: Серхио Бамбарен е роден в Лима, Перу. Дипломира се в САЩ като инженер-химик, а след това заминава за Австралия. Страстта му към сърфа и пътешествията го отвежда до Югоизточна Азия и бреговете на Африка. В търсене на перфектната вълна пристига в Португалия, където открива целта на своя живот и започва да пише. Днес е автор на 22 книги, преведени на повече от 40 езика и издадени в многомилионни тиражи в над 70 страни по света.

„Пазителят на светлината“ е втората книга на перуанския писател преведена на български след „Плажът на мечтите“, която носи световен успех на автора.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Поезията на Каръл Ан Дъфи в първо издание на български език

На 26 април от 18.30 часа в новото пространство за събития "Светофар" в София ще се състои премиерата на поетичната книга "Кой те обича" от Каръл Ан Дъфи. За поезията на британската поетеса, поет лауреат на Обединеното кралство (2009-2019 г.), ще говорят издателят и преводач на книгата Калоян Игнатовски , Надежда Радулова и Мария П. Василева...

публикувано на 26.04.24 в 07:50

За скандалната пиеса на Иван Теофилов – 60 години по-късно

Скандалната навремето пиеса на Иван Теофилов "Поетът и планината" (1963) излиза за първи път като текст 60 години по-късно, като в книгата освен пиесата е отразена и нейната история.  Публикувани са отзиви, рецензии и цялата съпътстваща разгромяваща театралнокритическа рецепция, както и спомени на създателите на спектакъла с режисьор Леон Даниел...

публикувано на 25.04.24 в 17:55

Серия от лекции за тялото в киното с водещ Николай Колев

Движенческата лаборатория "Ход" е пространство, ръководено от Цвета Дойчева. В нея се провеждат работилници, посветени на танца и движението. Сега там тече цикъл лекции на Николай Колев, които преминават по-скоро като разговори на тема "Тялото в киното".  "Еросът и порастването – филми с инициация" беше темата на първата лекция. Сега предстои втората..

публикувано на 25.04.24 в 17:29

Офорти на варненски ученици по рисунки на Владимир Димитров-Майстора

Как изглеждат рисунки на Владимир Димитров-Майстора през очите на ученици от специалност "Изящни изкуства" в Националното училище по изкуства "Добри Христов" в град Варна? За това разказват художникът Георги Кенаров и неговите ученици – Виктория Стоянова, Клементина Савова и Мария Бузева. В Градската художествена галерия "Борис Георгиев" в..

публикувано на 25.04.24 в 17:15

Весела Ножарова: Българският артпазар все още не е регулиран

В сянката на пандемията един лозунг започна да се издига сред хората – "Купувайте изкуство от живи художници, на класиците пари не им трябват". Тази фраза, която бързо придоби популярност, отразява желанието на обществото да подкрепи съвременните творци, да им осигури възможност за развитие и признание. Но как да разпознаем съвременен талант, който..

обновено на 25.04.24 в 12:50