Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Милена Славова: Искам да запиша акустичен албум

Милена Славова
Снимка: БНР

Имах планове за Джулая да ходим с приятели с моторите на Щъркелово гнездо, но да си призная... заспах, бях много изморена. Слънцето си е изгряло идеално... Това сподели Милена Славова в "Нашият ден" и разказа за новите си парчета „Хвърчило“ и Bulgarian Chopper Society.

Социалната дистанция и последствията от нея

"Много ни е трудно, признавам, ние сме най-ощетени от всички. Всички концерти и фестивали ни паднаха за тази година. Ако пеем някъде, е на малко хора – а с това не се изхранва семейство. И се налага да кандидатстваме с проекти към Министерството на културата, които подпомагат самоосигуряващите се артисти. Но, да се оплача от бланките, които трябва да се попълнят, трябва човек да е завършил не знам какво специализирано образование, за да може всички документи да бъдат попълнени по изискванията на министерството. Налага се да наемаме странични фирми, които пишат проекти, което утежнява финансите, бюджетът се вдига и става много трудно, вместо да ни подпомага. Ние знаем как се организира практически, знаем и как да го напишем на нормален език. Обаче в стила, в който се изисква да бъде написано, сметнато и описано, трябва да участва и счетоводна къща. Много хора се отказват заради това... Никой не е доволен от начина, по който са поставени нещата

Аз искам да запиша акустичен албум с известни песни. Имам и нови песни – просто искам да ги представя в по-различно звучене. Някои от песните сме ги свирили на живо и вече са познати и харесвани в този вариант."

„Хвърчило“ и Bulgarian Chopper Society

"За „Хвърчило“ – идеята дойде от небето. Видях въпросния стих на Елена Биларева и нещо ми затрепери под лъжичката, веднага я написах. Имахме няколко аранжимента, но се спряхме на акустичния заради текста. 

Bulgarian Chopper Society е за моята страст – моторите. Все отлагана във времето, моята неосъществена мечта. И накрая се записах на курс и вече 5-6 години карам. Разликата е много голяма. Има една страхотна спойка между душата ти и природата, въздуха и енергията, което не може да я усетиш с кола. Светът се усеща по друг начин."




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Тетралогията на Талев

Наскоро на "Сцена Дерида" беше премиерата на документалния филм "Тетралогията на Талев" под режисурата на Калина Липовска. Той е изграден от две части – документална и игрална. В него младите таланти на театрална школа "Водолей" с ръководител Симона Попова пробуждат историята с проект, посветен на живота и творчеството на Димитър Талев – един от..

публикувано на 21.02.25 в 15:45

Изложбата "Крум Дамянов. Скулптура" и насладата от свободата

Изложбата "Крум Дамянов. Скулптура" може да бъде видяна до 14 март в галерия "Райко Алексиев" на СБХ. Експозицията, която включва 5 по-мащабни скулптури и над 20 пластики, беше открита от художничката Долорес Дилова, художничката. Тя каза, че това са непоказвани творби на автора, който с творчеството си респектира и вдъхновява. По..

публикувано на 21.02.25 в 15:24

Актрисата Ивана Керанова с номинация за "Икар" в категорията "Дебют"

Съюзът на артистите в България обяви тазгодишните номинации за наградите "Икар", които се присъждат на най-добрите постижения в сценичните изкуства. Актрисата Ивана Керанова е номинирана в категорията "Дебют". Номинацията е за ролята на Фем в спектакъла "БиФем" от Людмила Петрушевска – п остановка на Ростислав Георгиев в Драматичния театър..

публикувано на 21.02.25 в 14:15
Проф. Шурбанов в библиотеката на Софийския университет

Шекспир в новия превод: Поглед към пиесата "Венецианският търговец"

Постановката на "Венецианският търговец" от Уилям Шекспир, представена на сцената на Народния театър "Иван Вазов" под режисурата на Явор Гърдев, предлага задълбочен и актуален поглед върху класическата пиеса. Този спектакъл, съчетаващ модерна визия и уважение към оригиналния текст, е п одплатен с нов превод, създаден от проф. Александър Шурбанов...

обновено на 21.02.25 в 13:33
Маргарита Петкова

Поетесата Маргарита Петкова празнува рожден ден

Обичаната българска поетеса Маргарита Петкова празнува рожден ден на 21 февруари!   Tой не влезе със взлом във сърцето ми. Седна пред прага му и каза – ще чакам, докато ми отвориш. Аз му казах – изхвърлих ключа през прозореца. Той отвърна – ще сляза да го потърся. Беше много отдавна – прошепнах – сигурно е потънал вдън земя безвъзвратно. Той ми..

публикувано на 21.02.25 в 13:24