Весела Механджиева е студентка по фармация в Софийския университет, дългогодишна спепендиантка на фондация „Еврика“ и момиче, което мечтае да продължи да се занимава с клинични изпитвания.
По думите на Весела много важно е човек да може да си обясни как функционира света около него. И точно в това разомагьосване на света, Весела Механджиева открива и чара на фармацията – специалността, която изучава. Защото според нея тази наука ни дава възможност да променяме света към по-добро – чрез нея могат да бъдат открити нови лекарствени формули и да се направят много подобрения на съществуващите лекарства.
Но в началото всичко започва с интереса към химията. Химията е също и в основата на едно добро приятелство, останало още от ученическите години между Весела Механджиева и нейния колега Кристиян Вилхемов, също олимпиец по химия.
Това е разказ за Весела Механджиева, но също и история, в която природните науки са движеща сила.
Какво е бъдещето на достъпа с въжени линии до Витоша? Какво се предвижда, какво може да бъде променено и с какво може да бъде улеснен достъпът до планината? За съжаление ангажименти на главния архитект на Столична община не му позволиха да участва в разговора в предаването "Нашият ден". Добре е, а може би е задължително да има гледната точка на местната..
Софийските адвокати поискаха увеличаване на нормативно признатите разходи за всички български адвокати от 25% на 40%. Крайният срок парламентът и правителството да им отговорят е 22 януари. Ако в този срок не бъдат предприети конкретни мерки, адвокатите ще преминат към ефективни протестни действия. Адв. Ивайло Данов, председател на Софийската..
Проучването на "Галъп интернешънъл" за електоралните нагласи и посланията от брифинга на Националния оперативен щаб за борба с коронавируса. Ако изборите бяха днес, седем са формациите, които имат изгледи да са в Народното събрание, като за две от тях кампанията ще е решаваща. Това показват данни от независимо представително за пълнолетното население..
По време на пандемия фитнес залите са затворени и много хора тренират навън. Спортът по време на пандемия – полезно или опасно занимание е? Какви са задължителните неща, които трябва да се знаят за тренировка навън през зимата? Какви са ползите? За какво трябва да се внимава? Как трябва да бъдем облечени? Тренировките през зимата изискват повече..
През 1905 г. на 22 януари е приет Законът за защита на женския и детския труд и по този начин се поставя началото на трудовото законодателство в България. В действителност през 19 в. у нас не е имало никакво трудово законодателство, не са приемани закони, свързани със заплатите на работниците, продължителността на работния ден или почивката им – в..
„Гласът на времето“ е новото коментарно предаване за култура, история и философия на програма „Христо Ботев“ на БНР. То ще се излъчва всяка неделя от 9.30..
Какво е бъдещето на достъпа с въжени линии до Витоша? Какво се предвижда, какво може да бъде променено и с какво може да бъде улеснен достъпът до планината?..
Предшественикът на днешните калкулатори, изобретен преди няколко хилядолетия, отново се връща в живота ни усъвършенстван и с нови функции. Сметалото..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg