Филмът на Александър Смолянов „Малко късмет за по-късно“, по едноименния разказ на Палми Ранчев, е част от тазгодишното издание на кино-литературния фестивал „Cinelibri“.
Екранизацията, която припомня на зрителите защо такова нещо като бивши боксьори няма, излиза през 2017 година. Селектирана е на няколко кинофестивала, като „Златна роза“ и „София филм фест“. За краткия си фестивален живот получава добри отзиви от публиката и кинаджиите. Липсата на реклама обаче прави филма недостъпна за зрителите.
Първият вариант на сценария е написан 2008 година, а снимките започват 2016-а. Усилията за създаването му са неимоверни. Продукцията разполага със скромен бюджет и именно заради това, смята режисьорът Александър Смолянов, филмът е труден за разпространение и остава незабелязан от широката аудитория.
„Доста ми е мъчно, че няма как да бъде гледан, това е тъжно“, сподели в „Артефир“ Смолянов.
За него „Малко късмет за по-късно“ е филм не за късмета, а за вярата в себе си. Той е една приятна история, която разказва за ринга като място, на което човек остава сам с това, което може, със силата си и с мотивацията си.
Шампионът Явор Каменов вече е контрольор. Денчо, който някога е успял да победи същия този шампион, едва изкарва по десетина лева дневно на Илиянци. След 25 години, в които са понесли всевъзможни удари от съдбата, двамата се връщат отново на рига за един послед мач.
Къде e мястото на късмета в този сюжет обаче – можете да видите на 6 ноември от 17.15 часа в Културния център G8 и на 7 ноември от 18 часа в Casa Libri.
За скромното живеене, за отстояването на себе си, за специфичните хора и за незабелязаните български филми Александър Смолянов разказва в звуковия файл.
Заради високите сметки за ток три от знаковите къщи музеи в Хасково – къщата музей "Кирковото училище", Паскалевата къща и Шишмановата къща, ще бъдат достъпни само след предварителна заявка . До решение за мярката се е стигнало след получаването на сметките за отопление за месец декември, които са били значително високи. Директорът на Регионалния..
Новата изложбата на Ангелика Радева носи името "Усещане за Барок". Художничката коментира, че барокът носи по-особен контакт с публиката. Изразява сложността на съществуването на човека, безграничността, многообразието и изменчивостта, които са валидни за всяко време. В галерията съвременният човек среща духа на барока. Не като естетика или..
В епизод 575 "Трамвай по желание" прави дълбок поклон пред една от най-значимите фигури на българската популярна музика. Легендата за краля на българската поп музика – Емил Димитров оживява в спектакъла на режисьора Николай Априлов – "Емил – Само един живот не е достатъчен". Във вълнуваща форма зрителите получават една история за живота на..
Директорът на най-посещавания музей в света - френския " Лувър ", Лоранс Де Кар обяви, че планира за достъп до картината на Леонардо да Винчи "Мона Лиза" да се заплаща допълнително. Таксата ще бъде добавена към стандартния вход за музея. В интервю за радио " France Inter " Де Кар подчерта, че не става въпрос за самостоятелен билет, а за..
" Бруталистът ", тричасовата драма на Брейди Корбет за отношението към брилянтен унгарски постмодерен архитект в САЩ след Втората световна война, взе наградата за най-добър филм на лондонските филмови критици . Филмът, в който участват Ейдриън Броуди, Фелисити Джоунс и Гай Пиърс , спечели голямата награда, но пропусна някои други, както..
Преди дни депутатът Румен Петков попита "Кой го интересува ДС?", т.е. 35 години по-късно има ли смисъл да говорим за отминали неща. За кои "отминали неща"..
Античният керамичен център край Павликени е едно от значимите археологически открития в България. Историята на неговото разкриване започва през 1971..
Тя е символ на установения морал и етикет, при това не само на държавно и политическо ниво, обвързана е със социални каузи от всякакъв вид. Винаги трябва..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg