Пътуване по време на пандемия. Журналистката Наталия Бояджиева разказва за последното си пътешествие – в Норвегия. След Китай и Филипините, за които Наталия така увлекателно разказва, тя подготвя нова книга с пътеписи за северната страна.
Ето какво разказва журналистката в "Артефир":
"Разбира се, екзотиката на Азия я няма в Европа. Европейските страни са много по-посещавани и от българите. Като че ли на пръв поглед няма какво особено да впечатли европееца в една такава страна. Но това, което мен ме очарова в Норвегия, е суровата северна красота на природата, на първо място. Една чистота в градовете – ние живяхме в Берген през цялото време. Запазена старина, уважение към културата, към личностите на духовността. Например около Градския театър има статуи на директори на театъра и на големи артисти, които са прославили този театър. Дори в една болница да влезете – ще видите портрети маслена живопис на велики лекари, които са работили в болницата. Наистина – един култ към духовността.
След Азия един много силен контраст завладя съзнанието ми, тъй като бяха изминали едва 3-4 дни от завръщането ни от Китай, където ние плувахме през тези 3 години в розовия облак на приятелството и топлотата. Контрастът беше изключително силен и шокиращ, за мен беше и болезнен. Някои го наричат с думата "толерантност", аз го наричам "безразличие". Тази студенина си има своето климатично и историческо обяснение.
Според мен, отличителна черта на моите писания е честността. Журналистиката ме е научила да бъда максимално обективна, колкото може да се казва истината – независимо дали тя ще се хареса на някого или не.
Няма такава страна на света, която да е само хубава или само лоша."
За новите пътеписи на Наталия Бояджиева за Норвегия – чуйте повече в звуковия файл.
Снимките са предоставени от Наталия Бояджиева
Наистина има хора, които живеят в Бога и за Бога и законът на вечната правда е непрестанно техен спътник, но дори и тези помазани души не са съвършени и винаги има нещо, което не им достига, за да стигнат до съвършенство. Тази истина се доказва и от днешното евангелско четиво, в което се разказва за един юдейски законник, който от малък е закърмен с..
В студиото на "Семейно радио" изгрява слънце от любов по време на гостуването на фамилията на актьора и баща за пример Димитър Иванов-Капитана. Семейната среща е в навечерието на "Беше ми 100лично" в зала 1 на НДК на 25 ноември – първият комедиен спешъл за един от най-успешните стендъп комици и единствен вентролог в България. В..
Село Сталийска махала се намира на 10-ина километра от общинския си център Лом и е най-голямото село в общината. Преди години в него са живеели около 5 хиляди човека, днес жителите са малко над 1100. През 1474 г. възниква Ефляковча (Влашка) махала със 7 къщи на левия бряг на река Лом. Първите заселници са дошли от Румъния /Влашко/ и затова името..
В "Мрежата" гостува Ирина Морозовская, която е психотерапевт, известен бард, но най-вече одеситка. Проведох разговора си с нея на 19 ноември, ден след като руските окупатори отново атакуваха с ракети Одеса – най-големия черноморски град на Украйна. Има загинали и много ранени. На 19 ноември в града беше обявен траур. Аз следя нейните..
В рубриката "Съвети на адвоката" на "Законът и Темида" адв. Елка Пороминска , председател на Асоциацията за жените адвокати и основен консултант на предаването, разяснява предоставянето на П РАВНА ПОМОЩ от адвокат на граждани, които са със затруднено материално положение, за защита пред съд и извън съда. В Закона за правната помощ и Гражданския..
"Душата ми е стон" е историческа беседа, която ще пресъздаде духа на отминала София 111 години след последната вечер на Пейо Яворов и Лора Каравелова. T..
В съботната вечер (23 ноември от 20 часа) ще си припомним три спектакъла на Софийската опера. Първият досег на българската публика с "Бохеми" е през..
В "Мрежата" гостува Ирина Морозовская, която е психотерапевт, известен бард, но най-вече одеситка. Проведох разговора си с нея на 19 ноември, ден след..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg