Как да представим най-ефикасно новата българска музика в чужбина и защо групите от съседните балкански държави като че имат по-голям успех в това? С тези въпроси на ум Боян Найденов и Явор Недев се захващат да организират онлайн музикална конференция. Подобни конференции и showcase фестивали по света се провеждат от десетилетия. Това са събития специално организирани за музикални професионалисти – групи, композитори, продуценти, промоутъри, собственици на големи клубове, специализирани медии, които имат нужда да представят работата си едни пред други, да създадат контакти и да обменят опит.
Български групи също се представят по музикалните конференции и шоукейс фестивалите – например конкурсът на БНР за нова българска поп и рок песен "Пролет" ежегодно награждава избраниците си с участие на Евросоник в Грьонинген.
България вече има опит с организирането на музикална конференция. Между 2006 и 2014 тук се провеждаше SееMе – South-East European Music Event, събитие, важно за професионалистите от музикалната индустрия в региона. Липсата на подобен форум в годините след 2014-та беше осезаема.
В днешните условия обаче, вместо срещи на живо, организаторите на Sofia International Music Conference пренасят срещата онлайн, с което я правят както по-достъпна за публика извън индустрията, за начеващи групи и дори просто за фенове, така и по-честа. SIMC публикуват дискусиите си в собствен канал – всяка седмица.
Пред слушателите на "Аларма" Рия Найденова и Боян Бояджиев представят конференцията и говорят за препятствията пред българските музиканти по пътя към международния успех.
Чуйте интервюто с Рия Найденова и Боян Бояджиев.
100-годишнината от рождението на Георги Парцалев се отбелязва с различни инициативи през 2025 година в цялата страна. За любовта към актьора, която няма срок на давност, за предстоящите празнични инициативи и за представянето на новото допълнено издание на книгата "Хамлет от град Левски" в Регионалната библиотека "Николай Вранчев" в Смолян,..
В редакция "Хумор и сатира" се стремим да подкрепяме родното, макар, защо да крием, български са само сърцата ни и бельото ни, като с бельото при някои редактори има изключения. Модерни времена! И все пак, важно е желанието и то понякога дава своите плодове, както ще се убедите в неделя веднага след новините в 18 часа , но освен него, можете да..
В дните на пролетното равноденствие в много страни по света се отбелязва Празникът на пролетта и обновлението Науръз. Преди много хиляди години на Изток Науръз се празнува като началото на новата година и малцина знаят, че в деветата по големина страна в света Казахстан този празник се чества доста широко. През месец март в Страната на..
В Световния ден на кукления театър в "Артефир" се включва куклената актриса и режисьор на куклени постановки Анна-Валерия Гостанян. И днес Гостанян е в процес на репетиции в Младежкия театър "Николай Бинев", където поставя като режисьор куклените пиеси за деца " Парченце от Луната", "Мечо Пух", "Малката кибритопродавачка". Най-новият..
Добрата литература не само разказва интересни истории, а умее да припомня забравеното, да разкрива за читателя непознатото. "Последният войнишки император" се казва новият роман на издателя и писател Костадин Костадинов. Костадинов е познат на читателите с успешния си дебютен роман "Ловецът на пеперуди", отличен с литературните награди "Хеликон"..
Ректорът на МУ-Плевен проф. д-р Добромир Димитров, в качеството си на председател на Сдружението на медицинските университети в България, инициира на 10..
На 53 години ни напусна поетесата и преводачка Мария Липискова. Тя е завършила "Българска филология“ в Шуменския университет "Епископ Константин..
В галерия "Стубел" беше открита изложбата от рисунки и принтове на художничката Мария Ландова "Пещерата на Платон". Тя е автор на мозайки и витражи на..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg