Напрежението между държавни институции и отправянето на противоречащи си послания към обществото не са нещо ново, но в дните преди връщането на големите ученици в училище то премина границите на допустимото. Има ли достатъчно тестове или не, при какви условия да започне присъственото обучение, какви декларации от родителите са необходими и т.н. не беше ясно до последния момент. Всичко това се разигра пред очите на публиката, в голямата си част пряко зависима от решението на управляващите институции. Този път не само учителите бяха подложени на изпитание на нервите и способността за мигновена реакция, стресът беше и за семействата, и за децата. И все пак ситуацията в различни училища се разви по различен начин.
В някои неяснотата и напрежението продължиха до последния момент, в други – ръководството и екипът съумяха да го спестят на учениците и родителите. Това обаче има своята цена, споделя директорката на 90 СУ „Ген. Хосе де Сан Мартин“ в София. Към средата на седмицата, предхождаща евентуалното връщане на големите ученици, тя и екипът на училището вземат решение да се подготвят за присъствено обучение. Правят необходимите допитвания до родителите, подготвят процедурата по тестването и всичко необходимо за нормална работа. Решението крие риск, но тъкмо това е ролята на ръководителя – да поеме отговорността в критична ситуация. Ако някои от училищните директори не са готови да го направят, навярно това е по инерция от минали години, смята госпожа Иванова. Ако у някого има страх и колебание, най-важното, което винаги трябва да натежава на везните, е благополучието на децата.
Чуйте предаването от звуковия файл.
В редакция "Хумор и сатира" акъл имаме за всички, че и ще остане. Ето например достатъчно акъл как да бъде изградена бързо и без особени вложения от наша страна стратегическата магистрала до Видин. Отговорните за това фактори, разните там магистралостроители и давачите на обещания да взимат по лист и химикалка и да си водят записки. Чуйте за..
На вчерашния 4 февруари 2024 г. 22-годишна жена намушка няколко души в центъра на София. В ефира на "Lege Atris" психиатърът Цветеслава Гълъбова коментира случая и постави акцент върху проблемите в системата за психично здраве в България. Жена намушка с нож трима души на столичния булевард "Витоша" (ОБНОВЕНА) Според д-р Гълъбова жената е..
Тема с продължение: Какво се случва с наредбите, засягащи парантерално хранене, какво дело в Административния съд на София предстои на 7 февруари – интервю в Lege Artis с д-р Антоанета Тончева , генетик и член на сдружението "Общност Мостове". Предстои открито съдебно заседание по сигнала за дискриминация на Наредба № 2 и Закона за здравето...
Катедра "Радио и телевизия" към Факултета по журналистика и масова комуникация на Софийския университет "Св. Климент Охридски" организира среща с училищните медии в страната в рамките на своя годишен фестивал. Това обяви доц. Жана Попова в ефира на предаването "Нашият ден" . Според нея инициативата цели да обедини всички форми на училищна..
За естетичната медицина – регулацията, опасностите и решенията говорим в Lege Artis, след като министърът на здравеопазването Силви Кирилов разпореди преглед на нормативната уредба в сферата. Регионалните здравни инспекции, от своя страна, започнаха проверки за нерегламентирани дейности, свързани с естетичната медици. Вниманието на държавните..
2024 г. донесе значителни промени в пазара на недвижими имоти в България. Според доц. Мирослав Владимиров, икономист и член на борда на директорите на..
В днешното издание на предаването "Време за наука" разгледахме темата за "данък наследство" и семейните фантоми. Обсъдихме как от родителите си..
Днес (5 февруари) се навършват 40 години от откриването на Експерименталния сатирично-вариететен театър към Дома на хумора и сатирата в Габрово . Негови..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg