Актьорът Александър Алексиев повече от три месеца, докато репетира, снима и продуцира изкуство, всекидневно помага на пострадали от войната в Украйна. Събира помощи и средства за Украйна.
Александър Алексиев си позволява да не спи над 40 часа, за да спасява украински бежанци, на които помага да се устроят в България. Доставя хуманитарни помощи в Украйна. Той е от онези, които имат силата да носят в голямото си сърце човешки истории на страдание, раздели, счупени животи и въпреки това да даряват надежда и светлина. Благодарение на кампания, в основата на която са две музикантки – Лора Чекоратова, която живее в Ню Йорк, и Венета Нейнска, бяха събрани 25 000 лева.
Хора като него са истинско вдъхновение и доказателство, че човек може много, когато го прави в името на другите, не за да изпъкне, а защото ситуацията го налага. Една от историите, която актьорът ще запомни завинаги, е прегръдката на бащата, който изпраща дъщеря си в България. След която се отправя към Харков, за да защитава своята родина.
Украйна е прегръдка – прегръдка на раздяла между баща и дъщеря, любим и любима, които не знаят кога и дали отново ще се видят. Спасител за хората от Украйна и каква беше неговата последна мисия? Ето какво разказва актьорът в "Нашият ден".
Истории за спасението от войната
"Последното пътуване беше по-подготвено, защото трябваше да занесем основно хирургични инструменти за болниците във Виница и Днепропетровск“, споделя Алексиев и допълва:
"Ние видяхме жажда за живот и хора, които ще живеят, и са нация, истинска нация“.
Посланието
"По-краен съм в мислите си, спрямо човека съм по-краен. Вярвам, че трябва да намалим цялата “popcorn култура“ и наистина да наблегнем още по-силно и сериозно върху образованието. Трябва да могат да бъдат канени при вас и при ваши колеги от цяла България хора, които да говорят за адекватна реформа, която ни е необходима в образованието. Заради образованието имаме толкова много "деменции“. Имаме крайна необходимост от истински лидери“, посочва още актьорът.
Целия разговор с Александър Алексиев можете да чуете в звуковия файл.
Темата на подкаста "Импулсът в мен" този път са новогодишните обещания – успяваме ли да ги спазим? Най-ранните известни новогодишни обещания били тези, направени от древните вавилонци, които обещавали пред владетеля да изплатят дълговете си и да върнат взетото назаем. Но защо тази древна практика се проваля толкова често? Според..
На 25-ия ден от месец Кислев по еврейския календар, в продължение на осем дни еврейската общност по целия свят празнува Ханука – празникът на светлината. През отминалата 2024 г. той започна от залез слънце на 25 декември и продължи до нощта на 2 януари тази година. Това е един от най-важните еврейски празници. В продължение на 8 дни във всеки..
На 6 януари, един от най-светлите християнски празници - Богоявление, отбелязваме 177 години от рождението на Христо Ботев по нов стил. В рамките на рубриката "Коментарът" в предаването Terra Култура, екипът направи директно включване от Калофер с колегата Димитър Владимиров от Радио Пловдив. Калофер, родният град на великия поет и революционер, на..
Достъпът до култура е предизвикателство в българската действителност. Какви отговори и предложения ни дават изследванията на средата и представителите на културния сектор и какво предстои през новата 2025 година – разговор в "Нашият ден" с Янина Танева , основател на "Фабрика за идеи". Танева подчертава пряката връзка между достъпът и..
Отглеждането на насекоми за агроиндустрията все още звучи екзотично в българското общество, но темата за новите храни става все по-актуална. Рубриката "Зелените новатори на България" на предаването "Нашият ден" представя Мария Александрова , която ръководи проектите за иновации и устойчивост в Nasekomo – високотехнологична компания,..
За да можем да кажем, че киното ни предлага мотив да обичаме и питаме, а и да даваме, както дава йовковият Серафим, в "Кино с думи" гостува жената, която..
На 6 януари 2025 г. от 19.00 часа, в артфоайе "Антракт" при Камерна сцена, Народен театър "Иван Вазов", се открива изложбата " Артистът зад плаката –..
На 6 януари България чества 177 години от рождението на гениалния поет, публицист, воевода Христо Ботев, чието име звучи като клетва за всеки българин...
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg