Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Бизнесмен пренася китайската традиционна медицина у нас

Неотдавна Ани Пешева разказа в "Покана за пътуване" за Меката на китайската традиционна медицина и билковите лекарства – провинция Дзянси. Отново натам ще ни отведе друг събеседник, който предлага различна гледна точка към това кътче от Китай, знаменито с вълшебната си природа, полезни изкопаеми, но и иновативна индустрия.


Красимир Симеонов посещава Поднебесната империя за първи път когато е на 12 години и от тогава е запленен от китайската философия, култура и начина на живот. Толкова се запалил по йероглифите, че баща му насила гасял лампата в 3 сутринта, за да си почине преди училище. От десетилетия той има бизнес в тази част на света и отлично познава психиката, нравите и нюансите в жестовете и езика. Оказва се, че отдавна работи и по идеята да пренесе китайската традиционна медицина на истински професионално ниво у нас.


Бизнесменът Красимир Симеонов представя една различна провинция Дзянси – с природни забележителности, древна история и напредничава индустрия.

Можете да се уверите лично на Моста на влюбените до НДК от 22 август до 6 септември на фотоизложбата "Красотите на Дзянси, Китай".

Организатори са Посолството на Китайската народна република в България, Международният отдел към регионалното правителство на провинция Дзянси.

С подкрепата на: Асоциацията на професионалните фотографи в Дзянси, Центърът за изследване и защита на нематериалното културно наследство на провинция Дзянси, Столична община, България.


Снимките са предоставени на БНР от Посолството на Китайската народна република

По публикацията работи: Росица Михова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Какво да правим, ако се натъкнем на змия?

Образът на змията през вековете е натоварен с разнообразна символика, но и до днес в повечето хора поражда най-вече ужас. Какво да правим, ако се натъкнем на змия, докато се разхождаме на открито или пък я видим в двора си? Защо не бива да я убиваме и какво кара някои хора да отглеждат змии като домашни любимци – питаме в "Нашият ден"  Антон..

публикувано на 02.07.24 в 11:43
Проф. д-р Кузман Гиров

Консилиум "Лято 2024"

Под това мото дискутирахме с различни специалисти в последното юнско издание "За здравето". Първият ни гост бе съдовият хирург от ВМА проф. Кузман Гиров. Той подчерта особеностите на съдовата болест и факта, че човек е на толкова години, на колкото са неговите кръвоносни съдове. "Вените не "обичат" жегата, а артериите – студа" – подчерта проф. Гиров,..

публикувано на 02.07.24 в 08:50

Дрехите, които се доближават до природата

В предаването "Домът на музите" разговора е за мода или по-точно за дизайнерската марка за дрехи Minoar , създадена от младите творци Теодора Спасова и Йоан Гълъбов. Преди около 10 години двамата създават нещо ново и много различно, от това, което сме свикнали да виждаме по световните дефилета и в модните магазини у нас, и в чужбина. В основата на..

публикувано на 01.07.24 в 15:06

Проф. Сергей Герджиков: Две седмици в Мексико са недостатъчни

Проф. Сергей Герджиков е претворил в книгата "Мексико – 1001 чудеса на света" пътешествието си из Мезоамерика. Мексико винаги е любопитна тема, особено с вещ в антропологията и във философията на науката човек като проф. Герджиков. Изследванията му са залегнали в близо 150 научни труда. Пътешествието му е започнало от столицата Мексико сити – град с..

публикувано на 01.07.24 в 08:05
Гьобекли тепе – археологическият обект е отворен за посещения преди 7 години

Гьобекли тепе – един от най-интересните археологически обекти в Турция

Гьобекли тепе е един от най-новите и най-интересните археологически обекти в Република Турция, където въпросите все още са повече от отговорите, които учените могат да дадат. Гьобекли тепе или Кореместият хълм, както се превежда буквално от турски език, днес е един от най-важните археологически обекти в света. Учените го определят като най-старото..

публикувано на 29.06.24 в 16:25