Изкуството е начинът, по който децата могат да вентилират своите емоции, да разкрият кои са и да намерят мястото си в света, в който живеем днес, смята Михаела Стойкова. Тя е основател и изпълнителен директор на Сдружение "Операция: Плюшено мече“, което за пета поредна година търси, намира и дава поле за изява на "Скритите таланти на България“.
Програмата открива и подкрепя деца и младежи, лишени от родителски грижи или живеещи в рискова среда, в преследването на мечтите им. И сега отново набира ментори, които да обучават децата в различни сфери на изкуството в рамките на предстоящата учебна година – от септември 2022 г. до юни 2023 г. Мисията "Бъди ментор на талантливо дете в неравностойно положение“ обхваща различни краища на България, а срокът за записване е до 31 август.
Да бъдеш ментор е като да си фар на утопичен остров – буди авторитет, подканва към надежда, вдъхва кураж и насочва в нужната посока. Менторът не е учител, нито приятел – той е човекът, който дава добър пример, помага на детето при вземане на решения, изгражда у него важни умения за самостоятелност, общуване, увереност и постигане на поставените цели. Чрез индивидуален подход, разговори и опознаване на нуждите на детето той помага на таланта в него да развие потенциала си.
Ментор може да бъде всеки, навършил 23 години, който има желание да изгради силна връзка с дете в неравностойно положение, което мечтае за полет в изкуството. Тази връзка може да надскочи срока на поставената мисия и да превърне ментора в добър спътник в развитието и успехите на детето.
А какво по-хубаво от това да почувстваш удовлетворение от факта, че си допринесъл за достойното настояще и светлото бъдеше на един талантлив, млад човек?!
Това е възможно при изпращане на кандидатура на info@plushenomeche.org
Повече за мисията "Бъди ментор на талантливо дете в неравностойно положение“ и значението на това Михаела Стойкова разказва в звуковия файл.
По инициатива на ЮНЕСКО от 2012 година насам на 13 февруари се отбелязва Световният ден на радиото . Датата е рождена както за радиото, така и за ООН. В днешната турбулентна епоха на постистината радиото остава медията, на която се доверяват най-много хора. Тази година организаторите от ЮНЕСКО призовават деня да бъде посветен на "Радиото и..
Екипът на Регионален исторически музей – Русе тръгва по следите на традиционната местна кухня с теренни проучвания в няколко села от областта. В "Нашият ден" разговаряме с Десислава Тихолова от отдел "Етнография" на РИМ – Русе. Проектът, който се предвижда да завърши с изложба, търси паметта за традиционните храни, кулинарни практики и..
Утре (12 февруари) Мрежата за женско предприемачество "Бизнес на високи токчета" ще връчи своите годишни награди . Почетният председател на най-голямата женска мрежа за бизнес в България Биляна Тончева е гостува в "Нашият ден", за да говори за мястото на жените в бизнеса и предстоящото награждаване. "Не сме феминистки, вървим с..
В какво могат да се превърнат ненужните отпадъци според децата – разговор в "Нашият ден" с директора на Девето ОУ "Веселин Ханчев" – Стара Загора Мария Горчева . Училището организира конкурса "Боклучко и магията на рециклирането" за деца от детските градини в града . По думите на Горчева целта е малките ученици да бъдат подготвени на тема..
Съществува ли изкуствен интелект, или тази фраза е лъжа, повторена хиляди пъти? Откъде идва интелектът и как се развива? Защо хората имат по-ниско IQ вследствие на съвременните технологии? По темата около понятието "интелект" в това издание на "Гласът на времето" дискутират главният редактор на сатиричния сайт "Не!Новините" Самуил..
В "Покана за пътуване" ни гостува човек за когото пътешествията за професия, страст, наука и начин на живот. Професор Климент Найденов, декан на..
Соня Йончева и продуцентската ѝ компания SY11 Events организират "Опералия" в София през есента. Конкурсът "Опералия" за света на класическата музика е..
Заедно с проф. Людмил Димитров в "Terra Култура" отваряме вратата към едно дълго пътуване в посока словенската д(р)амасцена. През 2025 година в Словения..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg