Избрано от програмата
от 0.30 до 2.00 часа
Радиотеатър след полунощ
"Съкровището" от Джон Пристли
от 2.00 до 3.00 часа
Нощна Академия комика
от 3.00 до 5.00 часа
Еврокласик ноктюрно
Записи от международния музикален радиообмен
от 5.00 до 6.00 часа
Българска народна музика
Изпълнения на АНП на БНР, ансамбъл "Гоце Делчев", Нели Андреева, Атанаска Ковачка, Галя Харалампиева и ОНМ на БНР.
от 6.07 до 7.00 часа
Изгрев
водещ: Зорница Гъркова
Изгрев е на гости в козефермата на Георги Додунчев в граничното село Илинден, който отглежда автохтонната порода българска виторога дългокосместа коза.
от 7.20 до 8.00 часа
Детското.БНР
водещ: Виолета Димитрова
Гостуваме на първия фитнес за деца в България – The little gym:
- по какъв начин системата за тренировки за най-малките се пренася от Хага в София;
- какви умения развиват децата;
- как протича едно занимание.
Среща с осемгодишния Стефан Славчев, който е многократен шампион по Ушу.
от 8.06 до 9.00 часа
Благовестие
водещ: Ана-Мария Кръстева
Блудният син.
Притчата за блудния син е красноречив пример за злоупотреба със свободата и любовта. Сюжетът й се повтаря често в живота. Почти всеки един от нас постъпва в една или друга ситуация като блудния син. Спасителят ни посочва правилния изход, като чрез бащината обич, ни разкрива Божието милосърдие.
Ако се вгледаме внимателно в притчата за блудния син, ще открием, че се е заблудил и изгубил не само по-малкият брат, който напуска бащиния дом, за да търси свобода и щастие в далечна страна, но и по-големият син, който остава у дома. Защо? Защо Св. Йоан Златоуст нарича притчата за блудния син "Евангелие в Евангелието"? За свободата на тези теми ще се спрем днес в "Благовестие" заедно с гл. ас. д-р Смилен Марков, преподавател в Православния богословски факултет на ВУ "Св. Кирил и Методий".
от 9.10 до 9.30 часа
Концерт забавна музика
от 9.30 до 11.00 часа
Гласът на времето
водещ: Надежда Московска
Гости: Галя Койчева, Стефан Ангелов, Калоян Карамитов
Разговорът по темата "Достъп” разглежда аспектите на обществения и социалния живот, които се оказват пречка за хора в различни групи да получават достъп до нормален начин на живот; достъпността на градската среда, дигиталните услуги, социални и административни пречки, трудностите на хората в неравностойно положение. Основната посока на разговора е с видимостта и пропускливостта на държавния апарат спрямо неговите граждани.
от 11.00 до 13.00 часа
От песен в песен
водещ: Лина Мачева
• Представя първия самостоятелен албум на певицата Петя Панева, продуциран от Българското национално радио.
• Звучи и новият авторски проект на акордеониста Явор Куманов.
• За тазгодишното издание на Националния радиоконкурс "Славейче" разказва Милена Паунова - председател на конкурсното жури и музикален редактор в Радио Стара Загора.
• Гостува и странджанската певица Галя Гильова с премиерен звукозапис за радиоефира.
от 13.00 до 14.00 часа
Академия Комика
"Открито студио"
от 14.00 до 16.00 часа
Неделен следобед
водеща: Цветана Тончева
• На 6 февруари се навършиха 120 години от рождението на големия майстор Клаудио Арау – един от най-великите пианисти на ХХ век. И въпреки, че той е бил известен с огромния си и изключително разнообразен репертоар, обхващащ музика от барока до ХХ век. Въпреки факта, че от всички съвременни пианисти с негермански произход той е като че ли е най-дълбоко повлиян от Германия и нейната музика (ако изключим Феручо Бузони). Въпреки това, че какъвто и паспорт да е носил (включително американски), Арау никога не е преставал да бъде единственият свирещ на пиано чилиец от германската нация, в Неделния следобед го слушате не с любимите му Бетовен, Шуберт, Шуман или Брамс, а само с клавирни пиеси на… Клод Дебюси. Клаудио Арау с неговата невероятна и легендарна кариера, с единствената артистична цел, преследвана през целия му живот – пълното сливане на виртуозност и смисъл, със страстта към изследване и задълбочено проникване в идеята на всеки такт, безспорно е сред най-големите интерпретатори на клавирното творчество на Дебюси в историята.
• Отбелязваме 100-годишнината от рождението на тенора Николай Здравков (10 февруари 1923 - 7 януари 1990). Той е един от водещите солисти на Русенската опера от 50-те до 80-те години на миналия век. Записът е част от серията, която излъчваме в памет на българския оперен артист, педагог и режисьор проф. Павел Герджиков, който напусна този свят на 22 януари. В продължение на около десетилетие той беше събеседник в рубриката "Срещи, гласове, съдби", посветена на българския оперен театър.
от 16.00 до 17.00 часа
Радиотеатър в неделя
"Сивият човек" от Джил Адамс
от 17.00 до 18.00 часа
Покана за пътуване – Избрано
водещ: Магдалена Гигова
• Д-р Ралица Филипова за тайните съкровища по поречието на Ерма – порутени църкви и манастири, странни пирамиди и местни ястия като трънска спържа.
• Светослав Марков и Теодор Борисов в рубриката "50 места от българската история отвъд България" за дома на Елиас Канети в Цюрих и гробището в Унтен, където е положен
• Борис Ангелов за островите Гваделупа, Сейнт Винсент и Гренадините, където е сниман филмът "Карибски прати", Мартиника, Бонайре
• Магдалена Гигова за карнавала в Рио де Жанейро, който винаги започва в средата на февруари. За крал Момо, който управлява града по време на фиестата, да Самбадром, където дефилират школите по самба с облекла, които тежат до 15-20 килограма
от 18.30 до 19.00 часа
Концерт "Златният кос"
от 19.00 до 20.00 часа
Голямата къща на смешните хора
"Летящата читалня"
от 20.00 до 21.00 часа
Кино с думи
водещ: Таня Димова
Екзистенциалните и болезнени обществени теми, които киното у нас повдига:
• режисьорът Светослав Драганов за прошката като личен и индивидуален акт в дебютния му игрален филм "Смирен";
• актьорите Луиза Григорова-Макариев и Александър Димов за домашното насилие над жените, ролята на жертвата и слабостта на насилника в новия български филм "Игра на доверие".
от 21.00 до 22.00 часа
Изпята поезия
водещи: Димитрина Кюркчиева, Кристиян Бояджиев
Песенни стихове и текстове на Матоне – Милиачи, Фейгън – Бекър, Даниела Кузманова, Боб Дилън, Михаил Белчев, Бил Чемплин, Родни Кроъл, Стийв Лукатър, Влади Ампов-Графа
от 22.00 до 24.00 часа
Музикалните вечери
водещ: Мария Вълчанова
Из творчеството на Едуар Лало – композитор, цигулар и виолист. (Поводът е 200 години от рождението му).
Избрано от програмата от 0.15 до 0.30 часа Радиоколекция Стихове от Ани Илков от 0.30 до 2.00 часа Среднощен радиоекспрес Водещ: Александър Янев от 2.00 до 3.00 часа Музиката, която обичам Водещ: Людмил Фотев На 19 февруари един италиански бандеонист също ни води в Бразилия (Даниеле ди Бонавентура, Еu tе аmо). от 3.00 до 5.00 часа Еврокласик..
Избрано от програмата от 0.15 до 0.30 часа Радиоколекция Стихове от Петър Краевски – 2 част от 0.30 до 2.00 часа Среднощен радиоекспрес Водещ: Александър Янев от 2.00 до 3.00 часа Музиката, която обичам Водещ: Людмил Фотев Две дами и песни на Жобим (и не само) - Паула Мореленбаум и Ана Карам. от 3.00 до 5.00 часа Еврокласик ноктюрно Записи..
Избрано от програмата от 0.15 до 0.30 часа Радиоколекция Стихове от Петър Краевски – 1 част 0.30 до 3.00 часа Вавилонската фонотека Водещ: Цветан Цветанов • Музиката като разказвачески подход във филма на Елица Петкова "Тихи наблюдатели" (България/Германия), посветен на света на домашните животни. Елица Петкова гостува в подвижното студио на..
Избрано от програмата от 0.30 до 2.00 часа Радиотеатър след полунощ "Дъжд" от Съмърсет Моъм от 2.00 до 3.00 часа Нощна Академия комика Избрано от "Академия комика" и от концерт "Златният кос". от 3.00 до 5.00 часа Еврокласик ноктюрно Записи от международния музикален радиообмен от 6.07 до 7.00 часа Изгрев Водещ: Зорница Гъркова Даниел..
Избрано от програмата от 0.15 до 3.00 часа Заедно след полунощ – Нощна стража Водещи: Албена Велева, Иван Драгнев • Hellion Stone представят новия си сингъл и клип към него – A Better Lie в сътрудничество отново с BoiL, както и предстоящите си концерти в Пловдив и София. • Нови сингли. • Новини от българската и световна музикални сцени. от 3.00 до..
В поредното съботно издание "За здравето" използвахме много военни термини, но говорихме по важни теми, може би най-болезнените за родната здравна система..
Комуникационната индустрия позволява много широк обхват от най-различни комуникационни форми – от съвсем стандартните материали, интервюта, статии, до..
"Във Funkallero сбъднах мечтите си откъм мелодии, които са били в главата ми от много време. Музикантите, с които свирим се влюбиха в тази музика и в..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg