Даниел Върбанов е млад актьор, който бързо се превърна в любимец на публиката. Той е познат на зрителите от ролята на Баян в сериала “Войната на буквите“.
След като прекъсва образованието си в Англия, Даниел се връща в България и кандидатства в НАТФИЗ, където е приет и пълноценно учи в Националната академия за театрално и филмово изкуство в класа на проф. Атанас Атанасов.
В ефира на предаването “Нашият ден“ младият актьор споделя за себе си, че предпочита хората да решат как да го възприемат:
“обикновено хората са с много грешна представа кои са и как се възприемат от другите“.
Казва, че го вълнуват нещата, които вълнуват и неговите съвременници, “не живея в Х век“, казва той, шегувайки се.
Изкуството е онова, което го зарежда и мотивира. То е и нещото, което го кара да си поставя цели.
Относно тълкуването на историята във “Войната на буквите“ споделя:
“Чисто исторически много хора имат различни гледни точки върху това какво се е случило. По някакъв начин изворите си противоречат. Хубаво е да имаме усещането за идентичност като народ. Нашият език е много ценен в това отношение. Да пазим нашето и да не се страхуваме да бъдем различни“.
Запитан дали следи политическия живот в страната, отговаря, че не му остава достатъчно време, за да е много запознат и да следи интензивно новините.
В ефира на предаването актьорът сподели и различни забавни и интересни моменти по време на снимачния процес на сериала – чуйте в звуковия файл.
"Да откриеш Софроний. Грешник, светец или екшън герой" е третата книга от авторската поредица на Искрен Красимиров, посветена на българските национални герои. Тя идва след дебюта "Да убиеш Ботев. Мистерии, спомени, лъжи" и "Да предадеш Левски. Конспирации, издайници, пари". Авторът проследява живота и делото на Софроний в опит да го постави на..
Дни след големия концерт на Лили Иванова излезе книгата "Лили" – истинско полиграфическо бижу, документален разказ на журналиста Георги Тошев, посветен на българската естрада и специално на Лили Иванова. С непреклонна амбиция и стремеж към съвършенство малката Лили се превръща в голяма- напуска родния си град Кубрат, за да застане под..
Чудото на Ханука за древните евреи се е случило през 164 г. пр. н. е. в храма на Ерусалим. По това време еврейската земя е управлявана от нашествениците от Елада. Те ограбили храма и принудили евреите да се срамуват от своите вярвания. Ханука се родее и с думата "освобождаване". И това ѝ придава специално значение, защото този празник символизира..
Националната галерия поставя началото на цикъл от изложби, чиято цел е да запознае посетителите с богатия и разнообразен музеен фонд от чуждестранна графика. Началото е с 21 графични листа от Пабло Пикасо, тематично свързани с негови и на други автори литературни текстове, с лични преживявания и прозрения. Серията "Подвижни пясъци"..
Изкуството има силата и привилегията да се съхранява, то оцелява въпреки нас, смята актрисата Елена Петрова. Идеята според нея е, докато човек е на тази земя - да дава. Да дава от таланта, уменията, опита и знанията си, от душевността и креативността си. Тъкмо тази индивидуалност допринася за пълнотата на изкуството, тя го съживява. Често обаче..
Нощта на Коледа може да стане още по-красива с музиката на Стенли. Харизматичният артист ще пее в Sofia Live Club, където ще излезе на сцената със..
Националната галерия поставя началото на цикъл от изложби, чиято цел е да запознае посетителите с богатия и разнообразен музеен фонд от чуждестранна..
Д-р Златина Каравълчева, византолог по образование и богослов по призвание, е вдъхновяващ комуникатор на християнството. Тя разкрива същността на вярата..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg