В Ямболския драматичен театър "Невена Коканова" текат последните репетиции на премиерния спектакъл "Интернетът спря". Автор на пиесата, режисьор на постановката и композитор на музиката в представлението е Никола Стоянов.
Познаваме Никола Стоянов на първо място като актьор от сцената и от екрана, завършил е актьорско майсторство в класа на проф. Атанас Атанасов, а след това и театрална режисура при проф. Красимир Спасов в НАТФИЗ "Кръстьо Сарафов".
"Живеем в много интересно време. Някои неща са същите или поне подобни на това, което са били на времето: влюбването, дъждът, усмивките на хората (макар и по-рядко срещани)... Но има и неща, които няма как да са същите, защото просто ги е нямало. И повечето такива неща са свързани с интернет.
А какво ще се случи, ако токът спре,дали хората ще се справят изобщо в живота си и ще могат ли да намират отговорите на "важни” въпроси, като например: къде най-близо до мен има сладкарница с веган еклери, дали бъдещата ми жена ще разбира поне малко от футбол, колко мазнини има в 100 грама шкембе чорба и… кого да попитам?
Този отговор ще получите с много изискано чувство за хумор, с виртуозни скечове и импровизаторски умения от една перфектна група млади актьори, които ще ви нарисуват един съвсем нов свят, в който няма "влогъри" и нелепи клипчета… Няма интернет…", казват по повод премиерата създателите на спектакъла.
В представлението участват младите актьори от трупата на Ямболския театър Галина Иванова и Кристиян Негалов, както и гост-актьорите Стефан Димитров и Стоян Дойчев.
Сценограф е Теодор Киряков.
В звуковия файл можете да чуете разговора с Никола Стоянов в "Артефир", а публиката в Ямбол може да гледа премиерните представления на "Интернетът спря" на 24 и 26 март.
"С образа на онези деца, които бяхме" – в "Артефир" гостува авторът на мемоарната книга Андрес Сааведра Бараона . Институтът Сервантес бе домакин на представянето на книгата, написана от чилиецът Сааведра, който вече 40 години живее в България. В своята мемоарна книга Сааведра събира спомени, лица, анекдоти, съдби на онези млади..
"Не, аз благодаря!" е първата премиера на Плевенския театър "Иван Радоев" за 2025 година. Това е нова българска пиеса, автор е Албена Ненкова и сега текстът ще оживее за първи път на театрална сцена. "Намираме се във вътрешността на театъра. Точно в този ден театърът е празен. Всички са на турне в с. Тръстеник. Само гардеробиерката Невенка е..
С концерт-спектакъла "Стих, вокал и танц" се отбелязват 33 години специалност "Балетна педагогика" в Националната музикална академия "Панчо Владигеров". В навечерието на събитието, което ще се състои на 1 февруари (събота) от 18 ч. , в "Артефир" разговаряме с примабалерината и балетен педагог, доайен на българската балетна школа – доц...
Изследването на проф. Вера Бонева за Димитър Чорбаджийски - Чудомир (1890-1967) "Въобщественик: Книга за Чудомир" разглежда "по-слабо интерпретирани аспекти на Чудомировото дело – педагогическата и краеведската му дейност, наставничеството му спрямо млади творци, пътуванията му в чужбина". В монографията за първи път е разгледан подробно..
На 31 януари в Сатиричния театър "Алеко Константинов" е премиерата на моноспектакъла "Случаят Лола" от Хосе Варлета . Испанският драматург и писател в момента е в България. След "Луцифер" и "Светици и перверзници", "Случаят Лола" е трето заглавие от този автор в афиша на Сатиричния театър. Режисьор на пиесата е Николай Младенов, сценографията е на..
Фондация за хуманитарни и социални изследвания – София (ФХСИ) излезе с новия брой 7 на Бюлетина "Антидемократичната пропаганда в България онлайн". Как..
Своята кариера на художник-карикатурист, а и на "пописващ" пародии и смешки Димитър Чорбаджийски-Чудомир разгръща първоначално най-пълно във в...
Столичната галерия за модерно градско изкуство "Риволи" кани публиката на пътуване в сърцето на Португалия с поредната си изложба на водещи съвременни..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg