Правила, улесняващи националните органи в замразяването и отнемането на имущество на престъпници на територията на целия Европейски съюз, бяха одобрени на първо четене, съобщи пресслужбата на Европейския парламент.
Законопроектът, вече неофициално съгласуван с националните правителства, е част от по-широка стратегия на Евросъюз за борба с измамите и корупцията. Той задължава страните - членки да предвидят изземане на незаконно придобито имущество след влязла в сила присъда. Така властите биха могли да отнемат имущество, дори ако заподозреният или обвиняемият е болен или избягал.
Новите правила ще позволят да иззема имущество, придобито при извършването на сходни престъпления като активна и пасивна корупция в частния сектор, активна и пасивна корупция на служители от евроинституциите или на държавите от Общността, участие в престъпна организация, детска порнография или киберпрестъпления.
За да влезе в сила, споразумението трябва да бъде официално одобрено от Съвета на Европейския съюз през следващите седмици. След това страните - членки ще разполагат с 30 месеца, за да приложат Директивата в националните си законодателства. Ирландия ще участва в тези споразумения, а Великобритания и Дания няма да се включат, уточняват от пресслужбата на Европарламента.
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..