Разкритият опасен пробив в сигурността на интернет подлага на риск онлайн-банкирането и пазаруването. Пробивът е засечен от изследователи на Гугъл и на малка финландска фирма за електронна сигурност.
Пробивът е в технологията за кодиране, която защитава интернет-адресите, електронните пощи, чатовете, интернет-търговията и услугите -всяка криптирана връзка, при която в адресния прозорец се появява катинарчето. Две-трети от уеб-сървърите използват технологията за кодиране и затова специалистите смятат, че това е най-сериозният пробив в Интернет-сигурността, констатиран през последните години. Заради него е възможно през последните повече от две години хакери да са се добрали до електронния трафик на данните и да са се сдобили с милиони пароли, номера на кредитни карти и други, твърде чувствителни данни. За наречения хардблийд пробив вече има ъпдейт, но съветът е хората да сменят всички пароли, които използват в мрежата на Интернет, дори и когато нямат подозрения, че са станали обект на хакерски атаки, защото тези атаки в много случаи не оставяли видими следи. Големите сайтове – Facebook, Google, Yahoo и Amazon вече са предприели действия за решаване на проблема.
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..