Има и друг пропуск, според еколозите. Не е включена никаква площ от акваторията на Черно море в предложението за създаване на Национален парк "Българско Черноморие".
Има и много други съществени пропуски. Практически тези най-ценни екосистеми и комплекси от екосистеми, които са дюни със сухоземни територии от гори, от зелени територии, много части от тях не са включени вътре, само защото има и частни земи. Ами да, природата за съжаление не се интересува от нашите човешки взаимоотношения и е разположила своето богатство на места, където има и частни земи, обясни Андрей Ковачев от коалицията "За да остане природа в България".
Според него са необходими промени: Около 20 на сто от предложената в проекта площ да бъде съкратена с тези ненужни неща, които са включени и още около 3 500 хектара важни територии. Територии като в района на Калиакра, района на Камчийски пясъци, района на Карадере, на Иракли. Това са енигматични територии, в които има пропуснати предложения, просто да бъдат добавени.
Еколозите твърдят още, че в предложението са включени и някои територии с по-малка природозащитна стойност, или с вече увреден ландшафт, което създава потенциални мотиви за отхвърляне на идеята за обявяване на Национален парк "Българско Черноморие".
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..