В Медицинския университет в Плевен започна юбилеен месец на науката, през който висшето училище ще отбележи своята 40-годишнина. В програмата са включени седем научни форума с международно участие. Сред гостите ще бъдат учени в областта на медицината, лекари, преподаватели, студенти, специалисти от над 20 държави.
В международен форум под мотото "Да съберем умовете заедно" днес и утре студенти и млади лекари ще се срещнат с известни учени - експерти във водещи области на медицината от 12 страни от света.
За честването на 40-годишнината на Медицинския университет в Плевен ще бъдат носителят на Нобелова награда за медицина проф.д-р Харолд Цурхаузен и световноизвестният медик проф. Хасуми, които ще бъдат удостоени с най-високото звание на университета "доктор хонорис кауза".
Ректорът на висшето училище проф.Славчо Томов е убеден, че Медицинският университет се развива във възходяща посока.
Интересът към висшето училище в момента е не само от български деца, които желаят да учат в него, но и от редица чуждестранни студенти, което пък говори, че ние реално съществуваме на картата на висшето медицинско образование и в България, но и в Европа, бих казал, и в света.
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..