Родители от Ямбол настояват в града да бъде разкрит денонощен педиатричен кабинет. Само за ден идеята е събрала близо 450 привърженици в социалните мрежи.
Родители на деца в Ямбол многократно са се сблъсквали с проблема кой, къде и как да прегледа болното им дете между 14 и 20 часа. Тогава личните лекари вече са си отишли, а кабинетът за неотложна помощ все още не е отворил. Единственият изход е детето да се прегледа в частен кабинет, разясни една от организаторите на подписката Таня Бужева:
Сякаш е закон, децата по принцип се разболяват или нощем, или през почивните дни или в тоя период, в който няма лекар на разположение, те вдигат температура. Всички знаем колко важно е навреме да се търси медицинска помощ, особено когато става въпрос за деца.
Таксата в частните кабинети варира между 7 и 20 лева и в някои случаи е непосилна за родителите, допълва Бужева:
Освен това се чака отвън, в повечето кабинети няма обособена чакалня и родителите и децата, болни с температура, са принудени независимо от атмосферните влияния отвън, да чакат своя ред.
Подписката ще бъде връчена на областния управител, на кмета на общината и на директорите на ямболската болница и диагностично-консултативния център.
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..