Международният сертификат дава достъп до нови пазари и повишава продажбите, сочи статистиката. Близо 70 процента от холандците и британците и повече от половината швейцарци посочват, че предпочитат да купуват продукции от дърво, които са с логото на сертифицираща система.
Само 16 организации в света имат право да извършват сертификация. Между тях, няма такава, която да е базирана в България, или в друга страна на Балканския полуостров. Това е другото голямо предимство на процеса. Той не се контролира от държавата, а от акредитирани одитори, които пък се проверяват от чужди партньори. Така че компромиси и заобикаляне на правилата, не може да има.
За да бъде сертифицирана, една гора трябва да отговаря на 56 критерии, между които, наличие на кошчета за отпадъци, пълна екипировка на горските работници и използване на биоразградими масла за горските машини. Само 686 хиляди хектара от българските гори са сертифицирани. Данни, които ни поставят на незавидно място сред останалите европейски страни.
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..