Музеят на бойната слава в Ямбол се радва на засилен интерес през последните месеци. В колекцията има както редки военни експонати, така и архивни документи с изключително историческо значение.
Музеят беше открит преди две години и се намира на мястото на бившето военно поделение, известно като "пионерските казарми". В експозицията, която се обогатява непрекъснато, са представени всякакви видове оръжия, военни униформи, много фотоси и документи. Последният експонат е щурмови хеликоптер МИГ-24, произведен в Русия за войната в Афганистан и няколко десетилетия е част от въоръжението на българската армия. Най-голям интерес обаче продължава да предизвиква един от шестте запазени в света танкове - Як-Панцер-4, разказва директорът на музея, подполковникът от резерва Милчо Начев:
Германците са го използвали за борба с танковете и за това е наречен "танкоубиец". Извеждали са го на предната позиция за стрелба с право мерене. Тъй като е по-нисък, по-лесно се е маскирал и е бил "танкоубиец" на руските танкове.
Над 1500 са посетителите само от началото на годината. Цената за ученици и студенти е 2 лева, но всички могат да се възползват от дните на отворените врати, които Общинският музей организира около всички официални празници.
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..